Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nem értek a témához. Az aktív...

Nem értek a témához. Az aktív hangfalba ugye már van erősítő? Hogy néz ki a kör? (Autó)

Figyelt kérdés

Van a fejegység, abból csak egyenesen el kell menni a hangszórókig?

Ha kulon lenne az erosito akkor a dejegysegrol az erositore kell menni utana a hangszorokra?


2016. nov. 15. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:

de írd ezt le kicsit részletesebben, hát hol van ott aktív hangfal? amúgy persze, az autósrádió magában foglalja az erősítő részt is, de persze ha te kiviszed a jelet egy másik erősítőhöz, ugye szokták ezt tuningosok, akkor meg onnan megy a hangszórókhoz, hiszen csak jelet viszel át.

ha így nézzük, végül is aktívnak lehet nevezni, csak nem értem túlságosan. hát ott vannak a kivezetések a hsz-ekhez, stb ...

2016. nov. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jó, sose lesz mèlynyomó a verdámba :D

Hangtechnikához tényleg nagyon nem értek.

Én csak hallgatható zenei minőséget szeretnék kellemes hangerővel, nem azt hogy ne lehessen túlkiabálni.

Most olvastam hogy nem kell erosito az autoba ha aktivak a hangfalak. Ezt is most olvastam hogy azert aktiv mert benne van gyarilag az erosito.

Előre 2db 10centis hangszoro megy

Meg ugye a kalaptarton van hely neki.

2016. nov. 15. 08:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Most nálunk ezeket veszik legjobban az emeberek:

[link]


Ami első helyezett 15 ezer Ft alatti USB-s Blaupunkt, az 4x50W-ot tud leadni, azaz 4 db 50W-os hangfalat direkt ráköthetsz, ha minden hangfal a fele lenne csak, már az jól szólna. Csak akkor kellene erősítő, ha az autódba olyan brutális hangtechnikát akarnál, amit igazából csak akkor lehet kihasználni ha pl. strand partyhoz akarsz autóból zenét nyomni.

2016. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt van pár 10 cm-es hangfal:

[link]


Egy 10 cm-es Kenwood darabja 10 ezer alatt van, ezt bőven kihajtja a legegyszerűbb autórádió is (21 W felvett teljesítmény mellett szól szépen, elméletileg 210W-tól még nem pusztulna el, de olcsóbb rádió 50W-nál nem küld rá többet) de egy 30 ezres hangfal még 80W-nál is szépen szól, ezt viszont már nem hajtja ki egy olcsóbb autórádió.

2016. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha van fejegységem, van hangszóróm, mélyet is szeretnék, és ezekhez feltételezve kapok vezetéket, csatlakozókat, vagy veszek, akkor elvileg már semmi nem tart vissza attól hogy szép hangminőségem legyen?
2016. nov. 15. 09:25
 6/10 A kérdező kommentje:

Szobamban van egy 5.1es, nem nagy, van egy kb 13-16os melynyomo, meg tenyleg pici 6-8 centis kis hangszorok (2.t hasznalok) es mar ezek is gyonyoruen szolnak ami nekem eleg lenne autoba.

nem akarok belekokanyolni, az elobb irtakkal akkor csak ennyi lenne?

2016. nov. 15. 09:29
 7/10 A kérdező kommentje:
Es ennel a fejegysegnel a melynek is van direkt kivezetve valami kulon?
2016. nov. 15. 09:31
 8/10 anonim ***** válasza:
50 ezer körüli autórádiókon már van "Subwoofer line out" csatlakozó is. 4 sima hangfalat bekötheted erősítő nélkül, egy mono erősítő viszont kell már a mélynyomónak, ez legolcsóbban 20 ezer körül van, ha csak egy 20 ezer körüli mélynyomót akarsz.
2016. nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

na de ez a blaupunkt vajon a 4x50 W-ból ténylegesen mennyire képes? :( mert nem tűnik rossznak, na csk vettem én már olyat is h 4x200 W aztán 4 W-os végfokok voltak rajta ...

szóval ez RMS vagy valami zenei teljesítmény vagy miként kell értelmezni?

2016. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem a 15 ezres Blaupunkt leírását, Max. 10 Ampert tud felvenni, azaz lefele kerekítve kb. 100 W-ot tud leadni. (Amit kihasználhatunk 2x40W+2x10W vagy 4x25W hangfalakkal is) Tehát ez kb. a fenti hozzászólásomban mintaként hozott 10 cm-es Kenwood (10 ezer/db) hangfalakathoz tök jó még.
2016. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!