Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nincs hang a tv és a...

Miért nincs hang a tv és a házimozi közt?

Figyelt kérdés

Van egy Panasonic HD TVm és egy Panasonic házimozim.Össze kötöttem HDMI kábellel,de a tvs adásoknál nincs hang.

Mit kell tenni?



2016. dec. 25. 14:44
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Amennyiben a tv és a házimozi is támogatja a HDMI ARC-t, (ha elég újak az eszközök akkor ezzel nem lesz gond), akkor azon tudod megvalósítani ha hdmi vel kötöd össze. Magában a HDMI az bemenet a tv felé, visszafelé nem jön rajta hang, csak azokon a tévéken, amelyeken az egyik hdmi-hez oda van írva hogy ARC azaz audio return channel.

Ezt engedélyezni is kell valahol a tv menüjében, ha elolvasod a használatit kiderül és a házimoziban szintúgy. Nekem így működik, csak nekem nem pana a cucc.

2016. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Átdugtam ARC-re.Nagyon minimális hangot sikerül kiadni a hangszóróknak.Pedig a hangerő fullon van.
2016. dec. 25. 14:59
 3/3 A kérdező kommentje:

TV tipusa:Panasonic Viera tx-40ds400e

Házimozi tipusa:Panasonic SA-PT70

2016. dec. 25. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!