Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen digitális fényképezőgép...

Milyen digitális fényképezőgépet vegyek max.160e Ft-ért profi fotózáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos még igencsak a kezdő kategóriában levő fotós tanonc vagyok. Szeretnék egy gépet maximum 160 000 Ft értékben amivel profi szinten lehet fotózni. még csak most tanulgatom, viszont nem szeretnék minden egyes "szint lépésnél" újabb gépet venni.

Hogy mire kell? portré, akt, természet, épületek, éjszakai fotózás stb. Tehát nagyjából mindenre amit tanulmányaim során kipróbálok.

Mit tudnátok ajánlani?


Válaszaitokat előre is köszönöm. =)


2008. okt. 8. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
mindenképp tükörreflexeset, a férjem kompakt digitálissal kezdte, de ahogy jobban értett a fotózáshoz ugy lettek egyre jobb gépei, most vettünk fél éve tükörreflexeset nagyon utánna járt egy fotoboltos barátunknál, mindenfélét kérdezgetett és pentax kd200-ast vettünk alap optikával 165 ezerért pálvölgyinél a westendben. olvasd el a neten a jellemzőit, ja és vettünk egy tamron optikát 70300-ast azt hiszem 60 ezer körül volt. a férjem nagyon szereti jó képeket csinál, szerinte ez profi gép.remélem segitettem.
2008. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval. Én szintén hosszas próbálgatás, tesztelgetés után a Pentax K200D-nél kötöttem ki. Nem bántam meg. :) Ilyen árakon szvsz. a legjobb választás szerintem. edigital-ban most két alapobjektívvel (18-55mm + 50-200mm) mindössze 149.900,-Ft


Ha mindenképp fontos neked az élőkép lcd kijelzőn (bár ezt elég butaságnak tartom), akkor számításba jöhet még a Canon EOS 1000d. Canonnak még annyi az előnye, hogy aránylag nagy választék van használt objektívekből hozzá. Pentaxhoz lényegesen kevesebb a használt. Hátránya viszont a Pentax-hoz képest a fogása, kialakítása (kis könnyű műanyag játék, hülye fogással :P), s számomra a menürendszere se túl jó, de ez ízlés kérdése.


Nikonokra csak röviden térek ki. Szerintem ár/érték arányban drágák, objektívek szintén. Menürendszerük számomra még a Canonnál is átláthatatlanabb.

2008. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha komoly gépet szeretnél akkor nikon, vagy ha amatőr vagy akkor canon :D egy nikon d60 két objektíves kitben [18-55, 70-300] 160 ezer. És profi gépet kapsz. A reuters is nikont használ. Ha tudod miről van szó. Ha nem akkor fogod szeretni a canont is...
2008. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Fuji S6500fd és már jobbat mondtam, mint amire szükséged van az eddigi feltételezett tudásod alapján. Már 50ezer forintért lehet kapni használtan. Nagyon megbízható gép, visszasírom, pedig most tükrösöm van (Sony A200).

Nem kell beleölni mind a 150ezer forintodat, szerintem 50-60ezernél ne költs többet a gépre, inkább szerez új élményeket a különbözetből, és örökítsd meg őket egy bridge géppel. Rengeteget fejlődött a technika az utóbbi 2-3 évben. Nézegess sok tesztképet.

2008. okt. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hol tanulsz fotózást?
2010. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha profi gépet szeretnél, a 160 nagyon karcsú. Esetleg a Canon 40D használtban már elég jó kategória, de profinak nem mondanám. Azok inkább 200-300e fölött vannak. Ja és a kulcs nem is a gépvázban van, hanem az objektívekben, azokra meg még többet lehet költeni. Szerintem inkább azokat válaszd ki elsőre.
2011. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, de nem igazán értelek!"Fotós tanonc" létedre azért azt már tudni kellene,hogy 160000 ft-ért profi gépet nem fogsz venni, még használtat sem!!!Azonkívűl azt se hagyd ki, hogy a felsorolásod egy nagy csomó kiegészítőt igényel (különböző objektívek). Tanuld a szakmát egy tükörreflexes géppel, és két különbőző intervallumban működő zoom optikával. A többiről ráérsz gondolkodni később. Még egy kis időbe beletelik, hogy a jelenlegi tanonc profivá váljon!Egyébként sem a profi géptől válik valaki profi fotóssá!Egyébként mit értesz profi gép alatt? Egy profi szet 10 millió Ft fölött van! Mellesleg a legprofibbnak tartott géppel sem tud egy hozzá nem értő jó felvételeket készíteni!Némely esetben több múlik az alkalmazott segédeszközökön, mint a fényképezőgépen.Megjegyzheted, hogy a fotózásban minden profi fényképész, de nem minden fényképészből lesz profi!!!És mindez nem csak a fényképezőgépen múlik!Egy alapos szakmai tudással a kevésbé profi gép hiányosságait is lehet kompenzálni.
2013. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!