Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges hogy hdmi kábel...

Lehetséges hogy hdmi kábel miatt kiégett a laptopom és a tévém is?

Figyelt kérdés
Vettem ma egy hdmi kábelt amit összedugtam a tévével és a laptopommal ám mikor bedugtam csak egy nagy szikra volt látható és most be se kapcsol egyik sem.

2017. jan. 5. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, lehet.

Hol vetted azt a kábelt? Csájnából?

2017. jan. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 |Orfeusz| ***** válasza:

A szikra az nagyon gyanús. Hol keletkezett a szikra? A kábel egyik végénél?

Azért furcsa a dolog mert a HDMI nem továbbít tápfeszültséget, csak az 5V 50mA adaterek vannak benne. Meg ahhoz nagyon nagyon rossz kábelnek kell lennie, hogy zárlatos legyen.

2017. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha be sem kapcsol egyik sem, akkor az csinálta. De tényleg nem hétköznapi eset.
2017. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az egyik eszköz HDMI adapterével lehetett valami gond.
2017. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Klasszikus :-D Én egy Mio GPS-t és egy laptopot égettem így ke egy USB kábellel.

Az történt hogy a tápok általában picit áthúznak egy kondin keresztül, szóval fázis kerül az összekötő kábelre.

Az eset óta ujrakábeleztem az egész házat, földeléses aljzatokat szereltem mindenhova.

2017. jan. 6. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a begudást áramtalanitva kell megtenni.. valamelyik berendezésed hibás volt feltehetőleg..

földelés a tévén se igazán a laptopon meg egyáltalán nincs, szóval 99%ban a tévében keresendő a probléma forrása..

De nem a kábel lehetett, legalábbis nem igazán elképzelhető.

2017. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a cégnél az egyik konferencia TV HDMI kábele legalább 5 laptopot ölt meg sorozatban, aztán kiderült, hogy a TV volt a hibás.
2017. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az szokott még lenni hogy a kábel TV szolgáltató nem földeli le rendesen a koaxot és fázis áthúzás keletkezhet valahol kint a vonalon, a koax test szálján 100V jön be. Ez a 100V a TV testjére kerül és onnan persze a HDMI vagy egyéb csatlakozókra is. Ahogy ezzel a 100V-os testtel csatlakozol egy laptophoz amelyiknek 0V van a testen szikra keletkezik.
2017. jan. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!