Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kabylake vs skylake or 7500...

BencePapa kérdése:

Kabylake vs skylake or 7500 vs 6600k?

Figyelt kérdés
Valamelyik kocka, gamer és/vagy hozzáértő idegen, aki meg tudná mondani, hogy mennyivel lehet jobb egy intel kabylake a skylake-nél. Igen most jött ki a 7th generációs procija én csak annyit látok, hogy egy kicsit magasabb MHz-en futnak a magok (de nem értem a magok és szálak kiosztását) és tudja kezelni a 2400MHz-es ramot (ami engem nem érint).? i3-ból melyiket vennétek ebben az esetben és i 5ből? köszöntem

2017. jan. 13. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Lényegében ugyanaz az architektúra, csak azonos/kisebb feszültség mellett jobb órajeleket tud produkálni a Kaby Lake.


Tehát nézd az órajeleket, és azt vedd, ami olcsóbb. K-s proci csak tuning esetén jelent többletet, illetve később könnyebb lesz jó áron eladni.

Pl. itt ha a 7500 mondjuk lejjebb megy árban, és >10k-val olcsóbb lesz a 6600k-nál, akkor már érdemes megfontolni. 100Mhz difi az a mérhetetlen kategória.

Ha az ár fontos, akkor az i5 4460 sem egy rossz választás.


2 mag 4 szálas prociból pedig i3-6100, illetve Pentium G4600.

2017. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem. Többiek?
2017. jan. 14. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!