Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lcd tv-t szeretnék összekötni...

Lcd tv-t szeretnék összekötni Pc-vel. DVI csatlakozós mind a 2. A tv DVI-I. Apc DVI-D csatlakozású. HDMI kábellel össze tudom kötni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 23. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy gondolod.

Fizikailag más a kettő, össze sem lehet dugni.

Na itt már helyből nem a válasz.

2017. nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:

Simán össze lehet kötni DVI-D-t és DVI-I-t, és még a rajtuk adott/fogadott jelek is kompatibilisek lesznek. Annyi az extra, hogy a DVI-I a digitális jel mellett analóg jelet is képes továbbítani (fogadni), ez +4 pin a csatalkozón. Értemeszerűen olyan kábelre lesz szükséged, amiből ez a 4 pin hiányzik, mert azt a DVI-D-be nem tudod bedugni. Ez a 4 pin a kis "lemez" két oldalán helyezkedik el, azaz neked olyan kábel kell, aminek a két oldalán nincsen semmi (DVI-D kábel).

Ugyanakkor mind a DVI-I, mind a DVI-D simán átalakítható egy filléres (párszáz Ft) átalakító segítségével HDMI-re is (hang többnyire nem lesz rajta, csak kép).

Ez pl tökéletes, de ez az ELSŐ találat volt, nem a legolcsóbb, szerintem feléért is lehet kapni:

[link]

2017. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!