Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan kell összekötni egy...

Hogyan kell összekötni egy autó Hi-Fi rendszert? [Bővebben lent]

Figyelt kérdés

Igazából az lenne a kérdésem, hogy milyen kábelek kellenek majd még a rendszerhez és hogy egyáltalán működne-e... O_o


Erősítő:

CARPOWER HPB-602

- Kimeneti teljesítmény: 2 x 100 W RMS 2 Ohm, 2 x 70 W RMS 4 Ohm, 1 x 225 W RMS 4 Ohm


Mélynyomó:

JBL GT5-1204BR

- Névleges terhelhetőség: 275 W

- Zenei terhelhetőség: 1000 W

- Névleges impedancia: 4 Ohm


Fejegység:

Sony CDX-GT242

- Vevő zeneteljesítménye: 4x45 W (Ezt csak azért írtam le, mert még van 2 hangszóró, amihez pedig az a kérdésem, hogy elég lenne-e rákötni a fejegységre)


Hangszóró(k):

JBL GT5-502

- Névleges terhelhetőség: 35 W

- Zenei terhelhetőség: 105 W

- Névleges impedancia: 4 Ohm


Szóval ezek lennének, a fejegységen még változtathatok, ha az nem jó, de max 25-30 ezer Ft-ba bele kéne férnie :D

Kábelhez meg, nem tudom, hogy adnak-e valamit (gondolom nem) szóval milyen kábelek kellenek? Találtam kábel szettet, és az elég lenne-e?


Ez a 10-es szett

- 5méter pozitív 10mm2 autó hifi tápkábel

- 1méter negatív 10mm2 autó hifi tápkábel

- 1db szigetelt AGU biztosítékfoglalat

- 30A vagy 40A AGU biztosíték

- 5méteres RCA kábel kapcsolószállal

- 3méter 1,5mm2 hangszóróvezeték

- 4db 10mm2 kábelsaru a tápkábelhez

- 4db kábelsaru a hangfalkábelhez


De nem akarom, hogy elégjenek, a vezetékek szóval van vastagabb is 16-os vagy 20-as. A nagyobbakban annyi változik, hogy a tápkábel 16-os vagy 20-as és az AGU biztosíték 50A vagy 60A / vagy / 60A vagy 80A.


Remélem minden fontosat leírtam, ha nem akkor írjátok hogy mit nem és írom.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 14. 11:44
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem kábelhez, hanem a cuccokhoz adna-e valamit*
2010. jún. 14. 11:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt hogy Kondenzátor is kellene, de nem tudom hogy milyen, hány Farados.
2010. jún. 14. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az erősítő nem fogja elégetni a tápkábeledet. Én vennék a helyedben még valami kisebb 40-50W-os erősítőt, és azokat a 35W-os hangszórókat arról hajtanám meg. Igaz, hogy 4x45W van a rádiódra ráírva, de az max 20-25W, ráadásul magasabb hangerőn torzít, mint állat. Én a helyedben a hangszórókat külön erőlködőről hajtanám meg, úgy mégis szebben szól. Ha nincs külön RCA kimenet a közepek meghajtásához, akkor a másik erősítő miatt kellene még egy alacsony-magas jelszint konverter. Persze ez csak tipp, nem muszáj megvenni, de alap, hogy ha lehet, a fejegység hangszórókimeneteit nem használjuk, max a konverter miatt.
2010. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!