Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudok hangfalat csatlakoztatni...

Mr.okos kérdése:

Tudok hangfalat csatlakoztatni erre a TV-re?

Figyelt kérdés

Minap vettem egy LED TV-t aminek a hangja elék középszerű... szeretnék rá egy 2.1 hangfalszettet csatlakoztatni. Ez lehetséges és ha igen pejik port-ra, és milyen kábellel?

A TV-n lévő portok:

HDMI

Scart

PC

PC audió (Jack) bemenet

Kompozit

USB csatlakozó

Optikai hang kimenet

Fejhallgató csatlakozó

CI+ interfész



2018. szept. 24. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nemirtad le ,hogy pontosan milyet akarsz,de a legtobbet (ha nem mindet) lehet.

Pl ezt is : [link]


Ha olyat talalnal amit nem lehet akkor se hiszem,hogy problema lenne,ma mar mindenhez kapni atalakitokat par szaz forintert.

2018. szept. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van rajta optika, akkor Logitech Z625
2018. szept. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
fejhallgató vagy optikai
2018. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

SCART-ról is lehet hangot levenni SCART --> RCA átalakítóval.

Szabályozatlan vonalszint, vagyis nem hat rá a TV távszabályzója.

2018. szept. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez megnyugtató.

Ezt a hangfalat szeretném rákötni:

[link]

De akkor ezek szerint ezt is lehet...

2018. szept. 24. 08:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Zavar van az erőben! Az Arena 125C sem nem aktív, sem nem 2.1. Ennek használatához erősítőt is kell venned.
2018. szept. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezt most így én sem értem. Ehhez kell egy erősítő, de ez önmagában csak egy center hangfal, semmit nem tesz hozzá az egészhez.
2018. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Centersugárzó (nem basszusra való), hátán szimpla passzív csatlakozás:


[link]

2018. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a scart is csak bemenet, ami itt kimenet, az csak a fejhallgató vagy optikai
2018. szept. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"a scart is csak bemenet"

Azt sem tudod, milyen típus, viszont mivel a gyártók általában bekötik szabványosan a SCART-ba az R/L kimenetet is, így az állításod alaptalan.

Olyan különbségek előfordulhatnak, hogy mondjuk a médialejátszó (USB-lejátszás) hangja nem megy ki, de azt inkább tesztelni kellene, mielőtt vaktában beszél valaki.

Az nem mérvadó, hogy te esetleg próbáltál valamit (ha egyáltalán...), mert én is próbáltam párat, én meg mást tapasztaltam.

Talán egyesek már elfelejtették, hogy a SCART alapvetően videómagnó csatlakozására való, ezért tartalmazza a hang és kompozit videó kimeneteket is.

Aki kicsit is ért hozzá, inkább feltehetné azt a kérdést, hogy akkor viszont hogyan valósul meg a jogvédett műsorok, filmek rögzítésének korlátja?

Sehogy, ugyanis a jogi korlátozás a HD-minőségű anyagok másolására vonatkozik, SD-re nem.

Nem véletlen, hogy HDCP inkompatibilitás esetén a HDMI-átvitel is csak az alacsony felbontású átvitelt engedélyezi, illetve butított minőségre vált.

Ja, de aki ilyet sem tapasztalt még (én igen), az ezt sem tudja.

2018. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!