Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet az oka, ha recseg a...

Mi lehet az oka, ha recseg a videómagnón lejátszott film hangja?

Figyelt kérdés
Megoldhatja a problémát esetleg a fej megtisztítása? Digitalizálom a régi kazettákat, és az első 6 után elkezdett recsegni a hang, mint a régi rossz rádiókon. Nem a felvétel rossz, mert kipróbáltam, hogy amit korábban tisztán tudtam átvenni, most azt újra próbáltam átvenni, és a mostani átvétel recseg.

2019. jún. 4. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Tisztítsd le a fejeket és meglátod.
2019. jún. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A monó hangfej lerakódásai halkulást, főleg a magas hangok gyengülését okozza, mint bármelyik kazettás vagy orsós magnónál is.

6 fejes videónál, ahol a sztereó hanggal modulált jelet is a videófej rögzíti (ezek a típusok Hifi-minőségű rögzítésre is képesek), már érdekesebb a helyzet, ott recsegés is elképzelhető.

Kérdés, hogy 6 fejes és sztereó technikát használsz egyáltalán?

2019. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, technikai analfabéta vagyok. Phillips VR497-es magnóról veszek át a számítógépre digitalizálás címszó alatt. Azóta egyébként alkohollal a férjem megtisztította a magnó fejét, és most nem recseg. Valószínűleg majd újra kezdi, ha lejátszok rajta pár régi, ezer éve a fiókban porosodó (bár zárt tokban van...) kazettát. Most még ha valaki hozzáértő lenne kedves tanácsot adni, hogy ha szerzek un. tisztító kazettát, az ugyanolyan hatásos, mint az alkohollal megtörülgetés, amit most csináltunk? Mert az egyszerűbb lenne.
2019. jún. 4. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen videószervizt üzemeltettem, több esetben találkoztam tisztítókazetta-károsultakkal. Akik azt hitték, hogy jó lesz, de nem lett jó.

Néha még kárt is okozott.

Nyilvánvaló, ilyenkor mondhatják sokan, hogy "nekem pedig bevált" stb. De mindig van egy hibaszázalék, amikor mégsem jön össze.

2019. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na egy másfél órás kazettát átvettem recsegés nélkül, majd újra kezdte. Megismételtük az alkoholos pucolást, de most nem segített. Itt véget ért a tudomány. Tud valaki egy ehhez értő szervizest Budapesten???
2019. jún. 4. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!