Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csodálkozik, hogy nem...

Miért csodálkozik, hogy nem akarok vele beszélgetni, amikor egy jó szava sincs hozzám?

Figyelt kérdés
Van(volt) egy barátnőm, akivel kezdetben nagyon jó volt a kapcsolatom, de aztán előjöttek a negatívumok is. Sok ismerősünket kibeszélte a háta mögött, mindenki felett pálcát tört. Elgondolkodtam rajta, hogy valószínűleg velem is ezt teszi a hátam mögött. Ha elmeséltem neki a terveimet, akkor mindig felhozta xy anyjának az ismerősét, hogy neki se jött be, nekem se fog. Ha nem kérdeztem, akkor is felhozott olyan dolgokat, amikben korábban hibáztam, mert naiv voltam. Ezek az ő életét nem, csak az enyémet befolyásolták, de úgy érzem 6 év alatt sokat változik az ember, ugyanazt a hibát pedig soha nem követtem el. A magánélete romokban van, de mégis úgy állítja be magát, mintha ő tökéletes lenne és joga lenne mások életébe beleszólni. Leszólja az öltözködésemet, a párkapcsolatomat, a munkámat, a terveimet, a szokásaimat. Mindezt úgy, hogy én soha nem tettem ezt fordítva. Nagyon elegem lett belőle,és megmondtam neki, hogy többet nem szeretnék vele beszélni. Erre még ő hordott el mindennek, mert szerinte a barátság őszinteségen alapul és ő csak jót akar... és azóta is zaklat.
2020. márc. 14. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek. Ők máshogy gondolkoznak mint te. Soha nem fogják belátni ha valamit rosszul csinálnak. Örülj hogy megszabadulál tőle. Ha keres ne válaszolj neki, egy idő után megunja és talál magának valaki mást.
2020. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mintha csak én írtam volna ezt a bejegyzést. Totálisan megértelek és kb ugyanebben a cipőben járok! Igaz, én még nem jutottam el odáig, hogy megmondjam neki. Viszont lehet hamarosan el fog jönni az ideje. Mostanság már azt is kezdem észre venni, hogy amellett, hogy engem kritizál és mindent jobban tud, már kezd elhallgatni előlem dolgokat. Ha kérdezek valamit, egyszerűen kikerüli a választ, mintha mit sem kérdeztem volna. Egyre egyre nehezebb, nekem konkrétan a naivitasom miatt lassan a lelkem rámegy. Minden elismerésem hogy te meg meg merted lépni és elmondtad neki hogy ez így nem mehet tovább. Az ő reakcióján már meg sem lepődök. Ezek szerint vannak ilyen típusú emberek, akik rögtön támadnak, ahelyett hogy egy pillanatra elgondolkoznának. Mintha az én "legjobb barátnőmről" írtál volna, ő ugyan ilyen.

Kitartást kívánok neked és ezentúl ne hagyd magad. Êld az életed úgy ahogy neked jó!

2020. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!