Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A szocializálódás fájdalmas?

A szocializálódás fájdalmas?

Figyelt kérdés
Mindig megsértenek amikor kimegyek, és ezért utálom az embereket nagyon.
2020. júl. 5. 09:30
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Legitimálni próbálod*
2020. júl. 5. 12:36
 32/38 anonim ***** válasza:
67%

[link]

vagy

[link]

és

[link]


Én nem írtam olyat, hogy bezáratnálak, hol is olvastad pontosan?


Úgy viselkedsz, mint egy nyolcéves gyerek. Gyerekeket nem szoktak bezárni, hanem nevelni szoktak. Ahogy itt a hozzászólók is. Persze ha mostanra már életstratégiát csináltál már a narcisztikus egosérüléseidből, akkor késő. Akkor már csak szakember segíthet. De amíg nincs betegségtudatod, addig ugye nincs gyógyulás se.

2020. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

32


Ne haragudj, elég beteg ember látok nap mint nap mindenhol, akiknek nincs betegségtudatuk, és őket sem tartják betegnek, pedig örjöngő, piszkáló majmok.


És nekem kellene betegségtudatom legyen csak azért, mert az ilyen magatartásformákkal nem értek egyet. Csöppet sem szégyelled magad?

2020. júl. 5. 12:44
 34/38 anonim ***** válasza:

Indokold meg, miért kellene szégyellnem magam mások miatt (ha magam nem követek el hasonlót)? Tudod, a felnőtt ember ismeri a felelőssége határait, tudja, mihez van köze, mihez nincs. A nyolc éves gyermek nem tudja, viszont (differenciálatlan gondolkodása miatt) számon kéri mindenkin. Magadra ismertél?


Konkrétan a kérdésed alatt egyvalaki őrjöngött. Na, ki volt az, magadra ismersz?


Mik a rejtett nyereségei annak, hogy nem vagy hajlandó felnőni, ezen gondolkodtál már? Mi a jó neked ebbe a hamis bírói (majd én megmondom, mi a jó, ki a jó) szerepbe helyezkedni?


Ha időben elkezded, talán belátható időn belül felküzdheted magad a nyolcévesek világlátásáról a tízévesekére. Fogj hozzá most. A sértettségeden túl is van élet, hidd el.

2020. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

34


Azért kellene szégyellned magad, mert azt állítod, hogy amiket mondok azok beképzelt események.


Hogy lehet beképzelni egy lekiabálást? Ezek valós események amelyek több százszor már előfordultak velem. Én viszont nem kiabálok valakire csak azért mert tudatlan, vagy figyelmetlen vagy hasonló ártatlanságok. Ezért jobb embernek is hiszem JOGOSAN magam! Még ha nárcisztikusnak is diagnosztizálsz. Vagy skizofrénnek. Vagy bolondnak. Igazából nem érdekel. De az igazamból akkor sem engedek, mert már torkig vagyok.

2020. júl. 5. 13:16
 36/38 anonim ***** válasza:
40%
Érdekes, hogy írod, másutt is ezt tapasztaltad, mert ez számomra eddig tipikusan magyar, azon belül is többnyire vidéki mentalitásnak tűnt. Hogy beszólnak, beleszólnak, leszólnak, kritizálnak, kioktatnak, csípőből tüzelnek, intoleráns, empátiamentes, idegbeteg módon viselkednek. Én egy egészen pici településen élek, itt az is simán előfordul, hogy megyek az utcán, és valaki beszól vagy a hátam mögött (de hallhatóan) mondja a vele lévőnek a magáét rólam, pl. hogy jaj, milyen sovány vagyok, milyen savanyú képet vágok, hogy áll rajtam az a nadrág, akármi. De munkahelyen (város) sem sokkal jobb. Ilyen közegben "fájdalmas" szocializálódni, igen, még létezni is utálatos. Viszont azt nem gondolnám, hogy mondjuk Hollandiában vagy akár csak Ausztriában az megy. Én úgy tudom, hogy bár nincs kolbászból a kerítés sehol, de a légkör nagyon más, mint itt. Nem így volna?
2020. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Én nem állítottam, hogy ezek beképzelt események. A gyakoriságukat vitattam. A negatív szűrés címszónál megtalálod a reakcióidat a kognitív torzítások listáján: ezeket a neg. eseményeket túlértékeled, csak azt veszed észre, ha "bántanak", a jó dolgokat nem stb. Másokat hibáztatsz, cserébe akkorára fújod az egód, hogy már látni lehet az űrből. Az, hogy egy random vadidegentől a lekiabálást ilyen fontosnak értékelsz, nos, az is megvan a kognitív torzítások listáján, ha akarod, nézz utána.


Jobb meber hogy is lehetne az, aki utálja a többit, orvosilag értékelhetően torz a gondolkodása, a lelki rezilienciája a nullához tendál, és ilyen hisztis...? Amit magadról állítasz, az csak az énképed fejletlenségét jelzi.


Ennyit tudtam foglalkozni veled, kedves Kérdező. Javaslom, tanulj meg egy stresszmenedzser módszert, ami illik a természetedhez, és menj szakemberhez. Inkább most, ne várd meg a pszichoszomatikus tüneteket (allergia, Crohn-betegség stb). Ha valaha minőségi, felnőtt életet akarsz élni, azért tenni is kell. Ismered a mondást, hogy könnyebb cipőt felvenni, mint az egész világra szőnyeget teríteni? Gondolkodj el a mondás jelentéstartalmain.


Jó énmunkát!

2020. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

37


De miért kéne szeretnem más embereket? Az ember ösztönlény, és csakis a társas együttműködés előnyei miatt fejlődik csoportokba. Nem azért mert szeretik egymást.


Negatív szűrés...ezek mindennaposak nálam. Vagyis akárhányszor kimegyek szocializálódni vagy munkahelyre, előfordulnak. Szóval semmit nem kell nekem szűrnöm.


Reziliencia. 2-3 nap alatt kiheverem. De mivel mindennaposak ezek az esetek ezért folyton heverem ezeket de sosem érek a végére.

2020. júl. 5. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!