Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért szűnnek meg állandóan...

Miért szűnnek meg állandóan az emberi kapcsolataim?

Figyelt kérdés
Mostanában azt veszem észre, hogy egyre több emberi kapcsolatom szűnik meg annak ellenére, hogy én próbálkozom velük fenntartani a viszonyt. Például volt kolléga, akivel addig nagyon jóban voltunk, míg együtt dolgoztunk. (Minden nap beszélgettünk rendszeresen este Messengeren is, szerveztünk közös programokat, stb.) Amióta munkahelyet váltott hanyagol minket, nem igazán vagy csak ritkán válaszol az üzenetekre, többszöri közös programra való invitálásra sem reagál. Ugyanez történt pár másik emberrel kapcsolatban is - mindig jól elvoltunk, aztán egyszer csak ok nélkül soha többet nem keres, nem válaszol a megkeresésekre sem az üzenetekre. Az utóbbi időben egyre gyakrabb ez a "helyzet". Miért lehet ez? Veletek is sokszor fordul el hasonló szituáció?

2021. jan. 26. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Velem előfordult, de én tudatosan nem törekedtem a fenntartásukra. Úgy gondoltam, nem sok hasznunk származik egymástól, akkor miért raboljuk egymás idejét.
2021. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom... lehet felesleges vagy a számára...
2021. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is sokszor volt egyetemen. Az élet része azért. Munkahelyen meg nem barátokat szerzel, csak megtanulsz a lehető legjobb légtérben kihaszálni a munkaidődet.

Ezen a téren túlértékeled, túlgondolod a kapcsolataid. Az, hogy együtt dolgoztok és jól kijöttök, nem jelenti azt, hogy barátok vagytok.

2021. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Minden kapcsolaton sokat kell dolgozni, magától ez nem működik.
2021. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Na meg én ha dolgozni megyek be, akkor dolgozni, nem barátkozni. Én nem szoktam beszélgetni senkivel, éppen ezért...Biztos nem az anyukák lesznek a barátnőim...
2021. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, szerintem azért hozzájárul a jelenlegi elcseszett covid helyzet is...
2021. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem ok nelkul nem valaszol, vagy hanyagol. Csak mar nem fersz bele az idejebe.

Jah, banto. De hanyagold te is, es majd jon mas.

2021. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Az emberi kapcsolatoknak sokszor az irigység, a szeretet hiánya, érdek vet véget. Ha nincs érdeke veled lezár és tovább áll. A még létező kapcsolatokat is a járvány még jobban szét válasza.

A munkahelyen megismert emberekel valahol érdek viszony akakul ki, illetve köt össze, az nem biztos hogy jóban vagyunk az barátság is.(persze akadhatnak kivételek)

2021. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok kapcsolatot csak az tart össze, hogy rendszeresen találkozunk valamilyen okból a többiekkel: iskola, munkahely, edzés. Ha megszűnik az ok, ami miatt találkoztunk, már lehet, hogy nem lesz többet közös téma. Extra szervezést igényel a találkozás, amit nem mindenki vállal, főleg a családos emberek.

Van aki ez kevésbé érint rosszul, mert könnyen köt kapcsolatokat és sok barátja van. (Sajnos én is a másik csoportba tartozom és nem egyszerű megélni azt, hogy akárhányszor kerülök be új közegbe, nem sok baráttal távozom onnan.)


Viszont most a pandémia kitörése óta sokkal rosszabb lett a helyzet. Főleg a home officeba zárt barátaimmal nehéz tartani a kapcsolatot. Nem történik semmi változás az életünkben, nem tud senki lazítani, ingerlékeny és ideges. De általában mindenki ingerlékenyebb és sokszor már nincs is kedvem beszélni valakivel, hogy ezredszerre is meg kelljen beszélni a covidot.

2021. ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor van olyan, hogy valakit kedvelek, írok neki, nem zavar, de egy találkozó megszervezéséhez nincs kedvem, mert annyira azért nem fontos kapcsolat az életemben, nem tartom barátnak.
2022. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!