Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetséges egészséges barátság...

DeMoR kérdése:

Lehetséges egészséges barátság ilyen körülmények között?(⇊⇊)

Figyelt kérdés

Üdv!^^/


Elképzelhető-e, hogy akiknek elég éltérő a világuk (kulturáltság, műveltség, zene ízlés, ideológiai meggyőződés, stb), jó barátok legyenek? Vagy ez a sok különbség túl sok éket verne közéjük, sőt akár mérgezővé is válna egy idő után számukra?


Előre is Köszönöm a Válaszokat !^^/



#különbség #barát #barátság #mérgező kapcsolatok
2021. márc. 26. 23:12
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez mind hianyzik miert vagytok baratok?

A kultura, muveltseg, zene izles (xd), nyilvan nem tud gatat szabni. Hiszen vannak japán-amerikai baratsagok (csak peldanak mondom) es hasonlok, vannak buta-okos ember baratsagok is (ez mondjuk relativ kit hivunk butanak... Egy 3 diplomashoz egy eretsegizett buta? Attol fugg milyen szempontbol nezzuk). Zene izlest nem kommentalnam. Az a durva ha ebbol talalsz egyformat.

Meg talan az ideologia is megoldhato... Vannak szélsőséges peldak es a meggyozodes kulon kulon is megoldhato . De hogy a meggyozodes es az ideologia együtt nem az biztos. Marmint.. Ha van egy berogzodesed hogy mar pedig Hitler jo dolgokat tett es vissza kene azt hozni, meg vagy gyozodve rola hogy az a jo ut, akkor nem leszel joba egy olyan emberrel aki azt mondja hogy nem vagy normalis hogy igy gondolod..

2021. márc. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Hm. Én pont így vagyok legjobb barátommal.


Az utóbbi tizenpár évben nagyon eltávolodtunk egymástól, mert már nem találkozunk napi szinten, nem beszélgetünk ugyanazokról a témákról, mint régen.

Az ő érdeklődési köre és stílusa ebbe, az én érdeklődésem és stílusom abba az irányba ment.

Én egyetemet is végeztem közben, ő betanított munkás egy gyárban.


De nagyon jól megértjük egymást és a mai napig támasza vagyunk a másiknak.


Arról nem is beszéve, hogy most pont a távolság teszi érdekessé a közös beszélgetéseket. (pl. ő tud olyanokat mondani, amiről eddig soha nem is hallottam még, és fordítva. Más az ideológiai meggyőződése mint nekem, de ezt nagyon jól meg lehet "vitatni" és össze lehet vetni a másik gondolataival és érveivel, mindezt teljesen barátságos módon.

Végeredményben éppen ezért sosem fogyunk ki a témákból és mindig tudunk újat mondani a másiknak, amivel elszórakoztatjuk egymást. :)

2021. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi a párommal voltunk így, de annyira akartuk a kapcsolatot, hogy összecsiszolódtunk.


Én egy ultra libsi voltam, ő meg fideszes. Aztán full mérsékeltek lettünk mindketten.


Dolgozni kell rajta, nqgyon sokat.

2021. márc. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!