Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A "legjobb barátnőm" így...

A "legjobb barátnőm" így viselkedik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos az a helyzet, hogy egy ideje nem is bízok meg benne, mert tavaly nyáron elmondtam neki, hogy tetszett egy fiú. Na, a fiú pár nap múlva rámírt hogy tényleg tetszik-e nekem. Ezt azóta megbocsátottam neki, viszont amikor történt egy hasonló eset, nem mondok el neki semmi olyat, amit ki tud

kotyogni.

Illetve mostanában elkezdett sokat lógni az egyik barátnőnkkel, amivel nincs baj, hiszen több barátunk is van egymáson kívül. De egyszer az történt, hogy én megkockáztattam velük menni haza az iskola után, viszont akármit is mondtam, ignoráltak, és tovább beszélgettek egymással. Ezután természetesen már irányba mentem tovább elköszönve tőlük.

Illetve 2 hete megbeszéltük egymással, hogy ottalszunk egymásnál, és tartunk egy amolyan csajos estét. Csak sajnos én azon a héten lebetegedtem, így nem mentem el. Viszont kaptam egy videót tőle (!!!) hogy elég gyorsan lecserélt, mivel az előtt említett lány aludt nála. Erre annyira nem tudtam mit reagálni. Ezek után megbeszéltük azt, hogy ma (szerdán) alszok ott nála, viszont lemondta tegnap. ( Most válnak a szülei, és pszichológushoz küldték, viszont jól viseli, legalább is ezt mutatja) Azért mondta le, mert pszichológushoz kell mennie. Mármint ő egész nap ott ül, mert nem hiszem. Csak ha nincs kedve hozzám, akkor jobb indokkal mondja le. Csak kíváncsiságból rákerestem a neten, de nem tudom, mennyire megbízható, javítsatok ki, ha tévedek, de nekem azt írta ki hogy 50 perces egy ilyen. Ja, és kihagytam a legjobbat: ezután megkérdeztem, hogy mikor jó akkor neki, mire ezt megnézte, és nem válaszolt.

És most érkeztem a legnagyobb problémához. Ezt az egészet hogyan mondjam el neki? Mert tudom, mert ismerem, hogy annyira gyerekes, hogy megkeserítené azt a két évemet, amíg egy suliba járunk.

Viszont nagyon sok emlék köt hozzá, már 2 éve vagyunk barátnők. Rengetek kép és rajz ami rá emlékeztet.

Ha valaki tud adni tanácsot, azt előre is köszi :)



2021. júl. 14. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom sose jártál pszichológusnál. Nincs utána emberi kommunikációra alkalmas állapotban. A belsőnket feltárni nagyon megterhelő.
2021. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
72%

Velem is volt már hasonló, pont az idei tanévben. Egy hármas barátságban voltam benne, az egyik lányt már régebbről is ismertem a másikkal meg tavaly beszéltem először. Néha kitaszítottként éreztem magam mert akivel régebbről ismertük egymást az egy csomószor ignorált, de róla kb mindenki tudta a suliban hogy ő egy kamu barát.


Próbáld meg megírni ezt a barátnődnek, hidd el hogy jobb lesz. Nem jó ha magadban tartod, mert akkor benned marad a tüske. Neked is megnyugvás ha elmondod neki amit gondolsz és ha igaz barát akkor bocsánatot kér vagy megérti


15/L

2021. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Maradj pozitív! A körülmények változnak. Az igaz barát testvérül születik a nyomorúság idejére. Hallgasd meg, amikor szeretné. Legyél ott neki! A válás olyan mint a gyász, ezt nagyon nehéz lesz neki átélnie. Vígasztalhatnád a Biblia ígéretével! Közel van egy új világ, amelyben nem lesz szenvedés, válás sem lesz. Biztonságban és békében élhetünk!

Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiáltás sem fájdalom nem lesz többé...

2021. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, a barátnődről nem tudok nyilatkozni hogy milyen barát, de te nem vagy túl megértő vele.

A srácnak lehet azért szólt, mert segíteni akart hogy összejöjjetek.

Az hogy egy beszélgetésben nem vesznek figyelembe, eset függő. Lehet nem volt olyan releváns a mondanivalód.

Az hogy meghívott a pizsipartira mást, azt ne irigyeld tőle. Ugye te sem akarod hogy ő is ki akarjon sajátitatani?


Pszichológus után nem csoda hogy nincs kedve barátnőzni, a pizsipartit se véletlenül mondta le. Kicsit jobban tekintettel kéne lenned rá. Attól hogy látszólag jól viseli a válást, még súlyos trauma ez. Gondolj bele ha nálatok történne.

2021. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2021. júl. 14. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:

És az milyen "legjobb barátnő" , aki besértődik, ha segítenél neki a kiszemelt sráccal? Akinek persze vannak más barátnői, de ha te mással lógnál, besértődik és ha a szüleid válása miatt szar kedved van és pszichológushoz jársz - bár próbálsz erősnek látszani, mert a barátnőd magától nincs ott támasznak - megint besértődik, ha lemondasz egy programot?

Tetszik az érme másik oldala? Nem mondom, hogy gyerekes és éretlen vagy, mert nyilván regisztrálnod sem lehetne ide, jó ha 11 éves lehetsz, de végtelen hisztis, sértődős és önző vagy.

Ha jó barátokat akarsz, nem árt, ha te magad is az vagy.

2021. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!