Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek igazi barátok...

Hogyan szerezzek igazi barátokat???

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre leszeretném szögezni, hogy ez nem egy önsajnáltatós kérdés! (Voltam depressziós is de kijöttem belőle,és büszke vagyok rá!:))


Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok igaz barátokat szerezni? 18 éves fiú vagyok,de eddig még egy igaz barátom sem volt soha.. voltak haverjaim iskolában, de mikor vége lett egyikőjüket sem érdekeltem.. :/ (suliba járok még mindig,és fogok egyetemre is )

És elég rossz érzés egyedül lenni.. Barátnő... Hogy őszinte legyek már nem tud érdekelni.. Én nekem semmi elvárásom nem volt felé soha (aki lesz),csak annyi, hogy szeressen.. ennyi. De mindegyik lány akik eddig körülöttem voltak,hát.. útszéli fajták.. nem volt még bnőm.


(Nem sajnáltatom magam,megvan a szakmám, érettségin vagyok,és dolgozgatok közben a szakmámban,hogy meglegyen a jogsim.. :))

Szóval barátokat szeretnék.

De hogyan? Segítsetek légyszi!



2021. okt. 17. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Csak ne a netről akarj szerezni...


Bárhonnan, ahol megfordulsz. Suli, munkahely, edzés, szakkör.

Szerintem a legjobb, ha olyan hobbid van, ahol össze kell gyűlni más emberekkel. Ott máris megvan a közös téma, közös érdeklődés.

Eressz meg egy kérdést, véleményt. Legyél nyitott, kedves.

A barátság nem magától jön, ki kell alakulnia köztetek a bizalomnak. Kell, hogy legyenek közös élmények, örömök, bánatok.

Szóval dolgozni kell rajta (a meglevő barátságokon is). Hajrá!

2021. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Először szerezz iszonyat sok pénzt, és onnan is jönnek majd az igaz barátok, ahonnan nem is gondolnád! :-)
2021. okt. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Persze. Ez alap,hogy nem netről:)..


Csak sokszor látom,hallom,olvasom,hogy Kinek milyen jó barátai vannak stb.. :/

2021. okt. 17. 17:06
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 Hát igen.. Sajnos ez a 21.század! :(
2021. okt. 17. 17:07
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 De ha sok pénzem lesz,akkor sem kérek olyanokból! ;)
2021. okt. 17. 17:07
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

#5: Mellesleg mi is a net-en vagyunk, meg szerintem akivel az utcán találkozol is lehet éppen az válaszol a kérdéseidre... :-)


Magyarul, ha nem a netről lesz barátod, akkor honnan a fészkes fenéből lenne?


Volt rá példa, hogy a neten találtam meg a szerelmet is, és még tovább is tartott, mint azok, amik nem a netről jöttek... :-)


Magyarázat meg roppant egyszerű: a neten keresztül többet beszélnek az emberek egymással, mint a valóságban, ahol a munkahelyen is a legtöbb esetben egy-egy köszönés jó ha elhangzik! :-)

2021. okt. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak véletlenül lehet találni, szerezni nem.
2021. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kell tudatosság a kapcsolatokba (is), de ez messze nem elég. Eleve a barátsághoz sok idő kell, dumálgatni vagy eljárkálni valakivel, akár rendszeresen is, még nem az.


Másrészről a másiknak is hasonló elképzelései kell legyenek, ami megint nem rajtad múlik. Ezeken túl pedig ápolni is kéne értelmesen, tisztelettel egymás felé, egyensúlyban tartva a kapcsolatot, megbeszélve, csiszolva a problémákat, ami ugye megint nem valami gyakori. Végezetül az élet kiszámíthatatlan, bármikor bármit hozhat, amire nem tudsz felkészülni. Veszítettem már el barátot a csaja "miatt", mert átment papucsba az illető és alárendelte magát mindennek, de volt olyan hogy tőzsdézni kezdett egy másik személy és teljesen magába szippantotta, mondhatni kimosta az agyát, amivel elmart magától mindenkit. Ezeket nem látod előre és nem is tudsz csinálni ellenük semmit.


A lényeg hogy max. lassan és nehezen, semmiképp ne sürgesd a barátkozást. Ha valakivel jól megvagy, tölts vele fokozatosan több időt, beszélgessetek, menjetek ide-oda. Rajtatok múlik milyen témákat tudtok érinteni, kit mennyire érdekel a másik, mennyire akarja mélyíteni ami kettőtök közt alakul.


Akivel van valami közös pont, beszélgess, próbálj ismeretségi hálót kiépíteni. Ez egy nagyon hosszú folyamat, évek alatt alakul.

2021. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Barátokat szerezni nehéz őszintén. Sokaknak a legjobb barátjuk azok, akikkel egy általános iskolába jártak, egy óvodába, sok közös gyerekkori élményük volt stb. Együtt nőttek fel. Akinek ilyen nincs az nehezen fog találni. Hozzáteszem nekem sincs már ilyen, lemorzsolódtak. De felnőttkorban talán ez nem is olyan lényeges. Lesznek kollégáid haverok, jó ismerősök, egy barátnő, és ennyi. Ez se feltétlenül baj.
2021. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd leszek én, írj
2021. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!