Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is van úgy, hogy igyekszik...

Más is van úgy, hogy igyekszik nagyképűnek, leszaromnak tűnni mert fél attól, hogy az emberek újra átverik, kihasználják, megbántják?

Figyelt kérdés
Inkább gondoljanak nagyképűnek mint lúzernek úgy vagyok vele, az nem annyira káros. Alapvetően utálom az embereket, a felszínességük, az igazságtalanságuk, önzőségük, butaságaik stb. Ezért akaratom ellenére ezt a fajta viselkedésformát fejlesztettem ki és bár nem letten népszerű de nem is kezdenek ki velem nagyon. Férfiként ez mennyire gyakori stratégia?
2022. jan. 7. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nőként én is kicsit ilyen lettem a sok bántás miatt. 😅 Nem tudom, mennyire jó "stratégia", mert a nőktől szerintem még inkább rossz néven veszik az önérvényesítő viselkedést. De ez van. Amikor igyekeztem jófej lenni, akkor csak még jobban átgázoltak rajtam. Az a baj, hogy a közeli kapcsolatok többségében is ezt a folyamatos hatalmi játszmát érzem, amikor lent vagyok, egyből beindul a vérszívás, amikor erősebb vagyok, visszavesz a másik fél. Olyan fárasztóak ezek a játszmák. 🥴
2022. jan. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem utálom őket, de én is ezt csinálom. Szívesen beszélgetek bárkivel aki normális, de már nagyon keveset teszek hogy ez a beszélgetés tőlem induljon (nem tartom jónak, de megvannak az okai).
2022. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, de nekem is volt egy ilyen időszakom. Annyira belefáradtam abba, hogy én teperek mindenki után, akik meg általában vagy rögtön lepattintanak, vagy később unnak rám, hogy felvettem én is ezt a nagyképű, leszarom stílust.

A gond az egésszel az, hogy az alapproblémát nem oldja meg. Hiába tettem úgy, mintha nem érdekelne senki, attól még belül ugyanúgy magányos voltam, hiányzott, hogy legyenek barátaim. Viszont sikerült megtalálnom a középutat. Annyit gyakoroltam az embergyűlölést, hogy ha valójában ugyan nem is lettem az, azért a teperésről leszoktam, lett egy egészséges önbizalmam, megtanultam normális mértékig távolságot tartani és magamban is ellenni, ilyenek. Ennek köszönhetően pedig egy idő után lettek igazi barátaim is. Kívánom neked is, hogy ez az időszak csak egy rövid kilengés legyen az életedben, és segítsen megtalálni azt az utat, ami valóban boldoggá tesz.

2022. jan. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


Köszi.


Elgondolkodtam, hogy vajon nem a nem megfelelő emberektől akartam, hogy elfogadjanak. Lehet, hogy azokhoz mértem magam akik népszerűek, nagyhangúak de legbelül értéktelenebbek. Egyre biztosabb vagyok, hogy nem kell elnyernem a népszerű emberek tetszését ahhoz, hogy valaki legyek.


Az értékeseket kell megtalálnom, és lehet, hogy nem ők a leghangosabbak.

2022. jan. 7. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem minden esetben jön be, mert ettől még simán kihasználhatják az embert.
2022. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!