Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmmel régebben kicsit viharos volt a kapcsolatunk, voltak veszekedéseink, és egy ponton mindkettőnknek elege lett, azt hittem vége lesz a barátságunknak. Viszont utána sikerült megbeszélnünk a dolgokat és kibékültünk, azóta is barátok vagyunk. Mivel kevés barátom van, ő nagyon fontos személlyé nőtte ki magát az életemben, és a probléma az, hogy emiatt eléggé meg tud viselni, ha rosszban vagyunk. Mostanában már nem veszekedünk egy jó ideje, de mindig bennem van a félelem, hogy valami miatt megharagszik rám, én pedig megint sérülni fogok. Nem tudom, hogyan, de valahogy óriási hatással volt rám mindig, amikor haragudott rám, negatív értelemben. Mikor régebben veszekedtünk elkezdtem remegni, görcsölt a hasam és eszméletlen szorongás tört rám, olyan szinten sebezhetővé váltam, hogy az már fájt. Kicsit néha emiatt azt gondolom, hogy lehet toxikus a kapcsolatunk, és nem kéne, hogy így érezzem magam ilyenkor, de ugyanakkor meg amikor minden oké, olyankor nagyon szeretjük a közös programokat stb. Az a baj, hogy túl fontossá vált számomra ahhoz, hogy egyszerűen elengedjem a barátságunkat, valamint nehéz lenne megszakítani vele a kapcsolatot, mivel még jó ideig látni fogjuk egymást akaratunkon kívül is. Ezt csak azért írom, mert régen sokszor eszembe jutott, hogy véget kéne vetni ennek a barátságnak.

Egy jó ideje már elmúlt ez a dolog, egyáltalán nem veszekedtünk, viszont az elmúlt napokban mintha ingerlékenyebb lenne, mint szokott, és képes az apró dolgokon is megsértődni, ami miatt folyton rosszul érzem magam, nehogy megbántsam valamivel. Alapvetően a személyisége ilyen, könnyen sértődik meg dolgokon, könnyen megharagszik minden apróságért, és olyan nincs, hogy neki nincs igaza valamivel kapcsolatban. Persze ennek ellenére szeretem, az egyik legjobb barátom. Viszont az elmúlt napokban néha pl. olyan üzeneteket küld, mintha haragudna rám, és nekem újra előjöttek ezek a negatív érzéseim, amiket reméltem, hogy már soha többé nem kell éreznem... És ez eléggé megvisel. Mit csináljak, hogy ne vegyem ennyire magamra a hangulatingadozásait?


Köszönöm, ha végigolvastad, és légyszi csak normális válaszokat írjatok.



2022. máj. 11. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress rá a borderline kifejezésre.
2022. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire gondolsz, de egyikünk sem borderlineos. Légyszi csak normális válaszokat írjatok.
2022. máj. 11. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Barátkozz másokkal is
2022. máj. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 Hogyan? Egyszerűen nem tudok hol, a suliban már megvannak a barátaim, olyan hobbijaim pedig nincsenek, amiken keresztül lehetne. Egyébként erre már én is gondoltam, hogy ha több barátom lenne, akkor nem kötődnék ennyire hozzá.
2022. máj. 11. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyesmi helyzetben én is voltam. Nálunk inkább én sértődtem meg minden hülyeségen. Sokszor én vittem valamit túlzásba és ezért veszekedtünk, aztán mindig féltem, hogy mi lesz ha nem békülünk ki. Aztán valahogy kialakult, hogy sokat veszekszünk, de attól itt vagyunk egymásnak. Bár néha még bennem van, az a félelem, hogy mi lesz ha nem lesz ő? Igazából azt tudjuk tenni, hogy tudatosítsuk magunkban, hogy mi lenne? Az élet megy tovább. Lesznek más barátaid is. Próbáld elengedni kicsit. Én is ezt teszem, nem akaszkodok rá, próbálok nem ragaszkodni hozzá. Nem függhetünk egy embertől.
2022. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!