Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tolakodó Baratkozók elhárításá...

Tolakodó Baratkozók elhárítására van emberbarat megoldás?

Figyelt kérdés

A háttér, hogy a 6 éves lányom beleszeretett a szomszéd csoportban lévő kisfiuba.

A szülők örülnek, nyomulnak. A hazunk udvara elég publik, volt hogy erre tekertek, hogy itthon van-e a lányom... ő és a tesója csüngtek a kerítésen, behívták őket... beengedtuk.

Sok találkozóra hívnak, közös kirándulás, strand, de eddig csak a jatszora bolintottunk. Alapvetően szerény emberek, nagyjából egyezik az ertekrendunk, de mégis kellemetlen a társaságáukban.. munkáról beszélnek, sok-sok felesleges mondatot ejtenek. Hallgatni is fárasztó. A gyerekek viszont örülnek a fiú társaságának, aki egyébként sztem elég durva mintát mutat. Leugrik az emeletes ágy legtetejerol, botokat dobál izomból... egyke fiú, és a szülők felvaltva dolgoznak, valsz ezert is keresnek társaságot a gyereknek, de itt a két lányom vígan elvan nélkülük is azért. Nem szívesen építem a kapcsolatot, bár alapvetően azt vallom el kell fogadni a választását (ok,még csak 6 éves, de én tiszteletben tartom, ha kedveli).


Jövőre nem azonos iskolában kezdik a tanévet, de azt hiszem ez nem gátolja a szülők nyomulását.


Békés, tiszta megoldást keresek, amiben nem kifogásokat gyartok ha meginvitalnak minket egy találkozóra.

Esetleg jó megfogalmazást, amik fedik a valóságot, de mégsem bantoak.


Köszönöm a segítő gondolatokat!


Kata



2022. júl. 20. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden, ami a valóságot fedi, az bántó. Csak azt tudod elérni, hogy maguktól kopjanak le, ha azt látják, hogy mindig visszautasítod. Nem kell lelkiismereti kérdést csinálni az idegeneknek szóló hazugságból. Ők is tudják, hogy az. Kulturálisan nem vághatod a képükbe, hogy nem szimpatikusak.

Egyébként hasonló, de nem azonos problémám van, már ide is írtam ki két kérdést is. Szeretetével rámcsimpaszkodó ismerősöktől nem tudok megszabadulni, mert nem érdemlik meg, hogy durva legyek, a tartózkodásból meg nem értenek.

2022. júl. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

A szülők a szülőkkel szoktak egyeztetni.

Simán leépíthető barki.


Amugy ez csak atmeneti helyzet mert ugyis nyomulni fognak az osztalytársakra helyettetek.

2022. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a szomszédunk nyomult így, a gyerekek nem mertek kimenni, mert máris hivogatta őket, ő is fiú, de nekünk is fiaink vannak, egyszeruen ignoráltuk azt a családot (azota is) lett mas baratja a fiuknak...
2022. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!