Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem értik meg sokan,...

Miért nem értik meg sokan, hogy szükségem van néha az egyedüllétre?

Figyelt kérdés

23 éves egyetemista vagyok és nyár közben szoktam járni melózni az egyetem keretein belül, így hétköznap eléggé elfoglalt vagyok 1-2 órás szabadidővel. Eddig hétvégente eljártam a barátaimmal kikapcsolódni de mostanában azt érzem, hogy néha-néha legalább a hétvégéken jó volna itthon ülni s csak magamra koncentrálni, elvégezni a teendőimet amik itthon várnak, viszont ezt nem tudom megértetni a barátaimmal.

Mindig azt hozzák fel, hogy mégis, hogy lehet egyedül lenni, bele fogok ebbe roskadni, azonban néhanapján az egyedüllét tölt fel, mikor nem vágyok emberek közé menni. Nincs bajom a barátaimmal, nagyon jó kapcsolatot tartok velük, viszont nekem is szükségem van az énidőre.



2022. júl. 31. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

En olyanokat mondanék bocs most edzés, bocs most vmi videojatekverseny van,.bocs ma focin vagyok stb.


Nem magyarazkodnék azon hogy inkabb takaritok egyedul otthon. Hanem bevágnék olyasmit amit megertenek es gyorsan le van tudva a megbeszélés errol. Fene se vitatkozna hülyeségeken.

2022. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik, hogy nagyon fáradtnak érzed magad sokszor és szükséged van a pihenésre, feltöltődésre. Ha ezt nem tudják megérteni, akkor ők még eléggé gyermeki szinten élnek, gondolom nekik nem kell suli mellett dolgozni is.
2022. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, kb én is így gondolom. Tualjdonképpen nem lenne muszáj dolgoznom, de mivel az építőmérnökin belül tanulok ezért próbálok minél több tapasztalot szerezni mielőtt elvégezném, ezáltal pedig némi pénz is jön ami soha nem árt ebben a világban. Mikor nekivágtam tudtam, hogy az építőipar eléggé kimerítő, de ezt a barátaim megérthetnék, hogy szabadidőmben azért nem árt ha a saját dolgaimat sem hanyagolom el legyen az akármilyen jelentéktelen dolog.
2022. júl. 31. 18:59
 4/9 A kérdező kommentje:
*tulajdonképpen
2022. júl. 31. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Én tojnék az ilyen barátokra. Mindig leépítettem az olyan embereket, akik megpróbáltak bármi téren befolyásolni, irányítgatni. 2-es vagyok.
2022. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akik nem értik meg a szükségleteidet, azok nem a barátaid csak azoknak adják ki magukat.
2022. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Neked valojában törődéshiányod van hogy megertésre vágysz? Hogy te szegény mennyi mindennel le vagy terhepve hogy nem tudsz jönni mert már erőd sincs?

Vagy miert is nem rázod le őket egyszeruen valami közhellyel és kesz? Minek akarsz te magyarázkodni es megértést?

2022. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, szerintem egy idő után túlságosan átláthatóak a közhelyek, ismernek ők is engem és tudják ha kamu.

Itt nem arról van szó, hogy törődéshiányom lenne, csupán az zavar, hogy egyesek képtelenek megérteni, hogy van akinek szüksége van arra, hogy időt töltsön magával.

2022. aug. 1. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Előfordulhat, hogy a félreértés ott van elásva, hogy te teljesen jól elvagy magadban is, míg a baráti körödben esetleg az illető, akivel ilyen gondod adódott nem így van ezzel. Nekem az a véleményem, ha a barátokkal sem lehet őszinte az ember az az igazán magányos élet. Amennyiben nem száll le a témáról és az őszinte érzéseid kifejezése után is értetlenkedik elgondolkoznék rajta, hogy mennyire vagyok fontos neki.


Nekem szerencsém van, mert a barátnőm megértő, és én is elismerem, hogy szükségem van énidőre.

Remélem tudtam segíteni.


- B. 23.L.

2022. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!