Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az milyen barát, aki elhív...

Az milyen barát, aki elhív valahova és utána azt akarja, hogy én szervezkedjek, és magamnak fizessem az egész dolgot?

Figyelt kérdés

Volt tapasztalatotok ilyen "baráttal"? Elhív valahová és utána úgy tesz, mintha én akarnék menni és nekem kell szervezni. Ja és persze a "meghívó fél fizet részben vagy egészben"- szabályt hírből se ismeri.


Ti barátkoznátok ilyen emberrel?



2022. aug. 24. 10:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
64%
mi ez a kérdés? Tényleg vársz valami infót vagy panaszkodni akartál?
2022. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer vettek bérletet fesztiválra ajándék formájában, ami később kifizetésre került, persze nem akarta ezt az illető. 14 év múlva meg, a neten keresztül vág fel az illető vele, hogy akkor hogy cselekedett. Nem véletlenül nem működött a barátság, lejáratásból meg, senkitől nem kérek. :)
2022. aug. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy más ezt tolerálná-e. Ha viszont én akarok valamit szervezni és én hívnám el, akkor meg mindig van valami átlátszó kifogása.
2022. aug. 24. 10:48
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég szituáció függő.

A fizetésre tudsz példát mondani? Mert a randin kívül igazából elég kevés esetben szokás mások helyett fizetni. Sőt, a randin is egyre kevésbé.


Az gagyi, ha a szervezést átruházza, de lehet a meghívó fél eleve nem is úgy gondolja, hogy ő meghív és intéz mindent, hanem hogy intézzétek együtt, mert ketten akarjátok.

Viszonylag jogos feltételezés, hogy ha igent mondasz egy programra, oda akarsz menni.


Deee mondom, elég szitu függő. Mi a konkrét eset ami alapján kiírtad a kérdést?

2022. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Engem meghívott nyaralni jó barát, aztán mikor már becsomagoltam, indulás előtt hívott, hogy mégse mehetek velük, csak mert. Nem vesztünk össze közben, nem volt rá oka, csak eleve nem gondolta komolyan, olyan jól hangzott, hogy ő meghív, és mikor elfogadtam, bepánikolt. Az az érzésem, egyáltalán nem mentek nyaralni ők sem, az egészet csak kitalálta, hazudozós fajta ember.
2022. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha valakit pl megkérdezek, hogy elmegyünk-e nyaralni külföldre, kvára remélem, hogy nem azt gobdolja, hogy egyedül megszervezem, befizetem, és ő csak mereszti a pcsaját mert elvégre az én ötletem volt... jézus.

Szerintem ha nem kifejezetten úgy mondták, hogy gyere, meghívlak, akkor paraszt dolog ezt elvárni.

2022. aug. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolok nyaralásra, mert ott van ugye szervezés, amit a kerdező említett.
2022. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki barát, akkor nem lehet megkérdezni....????


Szerintem barátok esetén elég egyértelmű, hogy mikor hív meg úgy, hogy minden költségedet fizeti, vagy csak "go dutch" alapon menjetek el együtt vhová...

2022. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
3: akkor ez az ember eléggé feltételes "barát".....
2022. aug. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
4%

Hasonló mentalitású haverom volt már. Elhívott engem, és még pár embert túrázni. "Szinte mindent" felvázolt a kirándulással kapcsolatban. Első körben természetesen kb mindenki azt mondta, hogy jó, miért is ne?!

Aztán az indulás előtt pár nappal megtudtuk az infót, hogy mennyivel kéne beszállni az utazási költségbe, szállásba és a kajába is. Ettől "valamiért" egyből lefújtuk a tervet.

Eléggé ki volt akadva az említett emberke és még ő cseszett le minket, hogy miért nem szóltunk előbb, hogy nem akarunk menni... :D

2022. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!