Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan beszélgessek vele...

Hogyan beszélgessek vele többet, ha makacsul így viselkedik velem...? 20/l

Figyelt kérdés

Szóval, elég jóban vagyok egy horvát fiúval (most az egyszer nem internetes ismerősről van szó XD). Az elején csak angolul kommunikáltunk, azután megtudta, hogy tanultam szerbül is és szerb közegben is voltam, de még így se annyira értem a nyelvet. Pláne, amikor elkezd horvát akcentussal beszélni.

Alapból nem vagyok mindig egy beszédes kölök, (azért remélem nem un majd ezért rám) de próbáltam vele megbeszélni, hogy az angol legyen a fő nyelvünk, viszont azt szeretné, hogy megtanuljam az ő nyelvét. Kérdeztem miért, de annyi volt a válasz, hogy jobban járok és kell nekem az, hogy több nyelvet beszéljek. (Valami ilyesmi)

Láttam már hasonló ügyet, hogy más horvátok is így viselkednek, ha az anyanyelvükről van szó.



2022. okt. 19. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Sehogy.

2. Horvátul.


Ezek közül választhatsz, ha jól értem.

2022. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nyelven, ahogy megértitek egymást.

"Láttam már hasonló ügyet, hogy más horvátok is így viselkednek, ha az anyanyelvükről van szó."

Nekem sok horvát ismerősöm van (horvát határ közelében élek) és egyáltalán nem ilyenek. Angolul beszélünk. Van, amit tudok horvátul, de minimális. Így komolyabb beszélgetések angolul folynak. Még az én nagyon minimális, alap horvát tudásommal is elboldogulok Szerbiában is. Szóval, ha te tudsz szerbül, akkor a horvát gyerekjáték lesz, ha szeretnéd megtanulni. Persze nyilván kényszeríteni senkit sem lehet arra, hogy megtanuljon egy nyelvet.

2022. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz/tudsz így beszélni, de ő meg nem enged ebből, akkor sehogy. Az nem barátság, ahol ilyen helyzetbe hoz téged.
2022. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld fel neki, hogy megtanítod magyarul.
2022. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt én se mondanám barátságnak, hogy rád akarja erőltetni a saját nyelvét, és ebből nem is enged.
2022. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól látod, a horvát egy fasiszta, soviniszta, kirekesztő nép. Olyan nagyra vannak maguktól, de miért, nem lehet tudni. Helyedben hagynám távozni az életemből.
2022. okt. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!