Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vendégként mennyire lenne...

Vendégként mennyire lenne kellemtlen egy ilyen szituáció?

Figyelt kérdés

Tegnap pár volt középiskola osztálytársamat áthívtam (7-en voltunk), most a 20-as éveink végén járunk.

Egy telken két ház van, az egyikben apukám lakik a másikan én.

Apukám 70 éves, anyukám sajnos 10 éve meghalt.


Vannak barátai, eljárogat ide-oda, de többnyire egyedül van.

A testévriem idősebbek, vannak unokák is, szóval azért nem az a magányos típus.

Szeret inni, de kulturáltan szokta, meg nem rendszeresen (tehát nem alkoholista)

Tegnap is itt volt az egyik barátja, vele iszogattak déltől 3-4-ig, eléggé a fejébe szállt, le is dőlt pihenni 1-2 órára, kicsit kijózanodott.


Hozzám 7kor jöttek a vendégek, apukám meg befűtött fával mert az melegebbet ad (a garázsban van a kazán) és akkor mindig jött be, hogy jó e a hőmérséklet stb, meg mindenféle ürüggyel járt-kelt, láttuk az ablak alatt elmenni többször.

9 körül valaki megkérdezte, hogy nem hívjuk e be egy felest meginni.

Behívtuk, örült is neki, jött rögtön.

Csakhogy éjfélig maradt.


Totális elmeborulást hajtott végre, ugye a délutáni ivászatból is volt még benne, és itt meg jól betöményezett.

Rengeteget beszélt, az egész életét elmesélte, úgy szerencsére lehetett rajta keresztül is beszélni, váltogatta az embereket meg a témáit, hogy kiknek magyaráz, szóval legalább nem az volt, hogy őt kellett végig hallgatni, de azért egy idő után zavaróvá vált.

Jeleztem neki diszkréten meg nem diszkréten is, hogy ideje távozni, aztán mindig itta az utolsó felest. Persze volt egy "bartender" aki adta alá a lovat, és folyamatosan töltött meg rátöltött neki, aztán úgy kellett átkísérni a házába mert a talaj nagyon kiakart csúszni a lába alól.

Úgy összeségében nem volt vállalhatatlan a viselkedése, ő szerencsére azért erősen ittasan is képben van, hogy mit beszél csak egyszerűen sok volt.


Most pedig tök kellemetlenül érzem magam, hogy a saját témáink helyett az öreg szabadult rájuk.

Persze a másik oldal, hogy ő biztosan jól érezte magát, meg jól esett neki, hogy oda lett hívva, meg hogy meghallgatták, fiatalokkal lehetett, és ez x év múlva, vagy ha már nem lesz az én lelkemnek is jól fog esni majd visszaemlékezve.

De mégis így vendéglátóként nekem a barátaim irányába maradt egy kis kellemetlenség érzés, hisz nem ezért jöttek át.


Így leírás alapján, vagy vendégként mit gondolnátok?



2023. jan. 14. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Persze volt egy "bartender" aki adta alá a lovat, és folyamatosan töltött meg rátöltött neki"


Ez gondolom, az egyik vendég volt. Ha magától nem volt annyi esze, hogy egy szívesen iszogató idős embernek nem töltögeti a rövidet, akkor te igazán ne érezd magad kellemetlenül.

2023. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy őket konkrétan mennyire zavarta.

Nem biztos, hogy mindenkit zavart, de hiába kérdezem meg, úgyis azt fogják mondani, hogy nem zavarta őket.

Még az is lehet, hogy így lett kerek az este mindenkinek, hogy ott volt ő is, és csak nekem volt igazán kellemetlen mert ugye nekem más a viszonyom vele hiszen az apukám.

Egyébként igen vendég volt, de ő az a típus aki mindenkit mindig itat, amióta ismerem ilyen.

2023. jan. 14. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nekem kicsit kellemetlen lett volna, mert egy ilyen találkozón a volt osztálytársak érdekelnek és nem az egyiknek az apja. Az még teljesen oké lett volna, ha ott van egy fél órát-órát és addig ő sztorizgat, de így, hogy éjfélig maradt, engem már zavart volna. Persze nem szólnék hasonló esetben és ha rákérdeznél utólag se mondanám meg, mert azt bunkóságnak érezném és így, hogy te próbáltad jelezni neki többször is, hogy ideje lenne mennie, csak nem akartál durva lenni, így téged sem akarnálak kellemetlen helyzetbe hozni azzal, hogy megmondom. Utólag meg úgyis mindegy.

De ha az összes vendég bíztatta, hogy igyon még, akkor őket úgy tűnik nem zavarta. Ha csak páran és a többi meg udvariasan hallgatta, akkor őket lehet.

2023. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer belefér. Ha rendszeresen ez lenne, akkor nem mennék el, ha hívsz.
2023. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég kényelmetlen helyzet.
2023. jan. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én faterom csinálta volna, az nekem nagyon kellemetlen lett volna.

Ha vendégként mentem volna el hozzátok, akkor szerintem belefér, hogy faterod átjön egy fél órára, és aztán megy tovább. De ha legközelebbi találkozón is ott lenne egész este, akkor nem biztos hogy elmennék hozzád megint.

Én valahogy nem birok teljes mértékben felszabadulni, ha olyan van társaságba, akit nem ismerek.


De faterodnak lett egy jó estéje. Gondolom örült, hogy veletek lehetett.

2023. jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vendégként nem lett volna kellemetlen.

Egyik barátnőm apja nem csak szeret inni, hanem konkrétan alkesz, ott én vagyok a bartender, mert hatalmas sztorijai vannak az öregének, úgyhogy ha néha megyek hozzájuk, akkor szimbiózisban élünk, ő szórakoztat a történeteivel, én meg leszek az ivócimborája. Szerintem az egész attól függ, milyen személyiségek a barátaid (fentebb valaki írta, hogy ő feszengene idegen társaságában, de ha pl. olyanok, akik random szórakozóhelyen is haverkodnak, akkor nem kellemetlen egyáltalán), meg hogy egyébként milyen sűrűn tudtuk találkozni.

2023. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!