Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért még a barátnőm sértődött...

Miért még a barátnőm sértődött meg?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú napom volt, és a végére már sírtam, most nem írom le miért, nem fontos. A lényeg hogy megírtam ezt barátnőmnek. Erre ő nyomott rá egy szomorú reakciót, aztán elkezdett a szüleire panaszkodni. Én pedig mivel már kivoltam mint mondtam, és mert ez elég rosszul esett, odavágtam neki elég bunkón, hogy miért nem a szerelmének panaszkodik. Mert az előző napokban is jóformán csak vele volt elfoglalva, amivel nem lenne bajom mert tudom hogy milyen a szerelem, de ne az legyen hogy X-el szórakozok, Y meg csak lelki szemetesnek jó. Na és erre törölte az előző üzeneteit, és nem válaszolt. Az új üzeneteimet pedig meg se nézte. Most mit várt? Úgy hogy már egyébként is sírok, még pátyolgatni fogom? Oké bunkó voltam. De szerintem teljesen jogos volt amit mondtam. Most miért én vagyok mégis a rossz, akinek (gondolom) el van várva, hohy bocsánatot kérjen?

2023. ápr. 10. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj kedves kérdező, de itt te voltál aki lelki szemetesládának kezdte el használni a másikat. " A lényeg hogy megírtam ezt barátnőmnek." Elmondtad neki a kínodat, ős is elmondta a sajátját neked. Egy normális emberi kommunikációnál megadjuk a másiknak a tiszteletet azzal, hogy meghallgatjuk. Benned ez a tisztelet nincs meg. Te nyugodtan használhatod lelki szemetesládának a másikat, ő viszont téged nem. Ez egy önző, kisajátító magatartásforma. Továbbá irigy vagy a kapcsolatára. Zavar az, hogy vele törődik a barátnőd többet, nem veled. Igazából megérdemelnéd, ha megszakítaná veled a kapcsolatot. Értem a reakcióját teljesen, én is ezt tenném a magad fajta önző alakokkal.
2023. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha az egyik barátodnak megírod, hogy pl szakítottak veled, vagy meghalt a cicád, és épp a padlón zokogsz összezuhanva, és támogatásra lenne szükséged, majd erre ő visszaírja hogy "jaaaaj Katikám, nekem meg olyan migrénem van hogy megdöglök", akkor te ezt teljesen empatikusan kezeled. Hát ő is panaszkodik meg te is. Ez a normális. Értem.
2023. ápr. 10. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad le, mi volt a problémád. Így a kettőtök bajai között relációt találni elég nehéz, de egy kis gondolkodással erre te is rá tudsz jönni.
2023. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam le mert a kérdés szempontjából irreleváns. Szerintem ez még mindig nem verseny, hogy kinek van nagyobb baja.
2023. ápr. 10. 09:30
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet velem van a baj, de ha valaki számomra fontos mondja nekem, hogy valami baja van, és segítség kellene neki (akár lelki, akár tettleges) akkor félreteszem a bajomat egy kicsit, és rá fókuszálok. Ösztönösen próbálok neki segíteni ahogy tudok, hogy jobban érezze magát, egyszerűen mert aggódok érte, és fontos nekem hohy boldog legyen. Eszembe se jut olyankor a saját bajommal foglalkozni. Szerintem ez lenne a normális. Dehát úgy látszik egyesek versenynek veszik még a szenvedést is.
2023. ápr. 10. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

🤣😂

Ne haragudj kedves kérdező....

"ha valaki számomra fontos mondja nekem, hogy valami baja van, és segítség kellene neki (akár lelki, akár tettleges) akkor félreteszem a bajomat egy kicsit, és rá fókuszálok. Ösztönösen próbálok neki segíteni ahogy tudok, hogy jobban érezze magát, egyszerűen mert aggódok érte, és fontos nekem hohy boldog legyen. Eszembe se jut olyankor a saját bajommal foglalkozni. "

Most mégsem ezt tetted....

2023. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Nyilván ez a szituáció arra vonatkozott, mikor nem tudja valaki hogy nekem is épp akármilyen nyűgöm van. Hogy akkor nem zúdítom a nyakába a sajátomat még, amit barátnőm tett, hanem meghallgatom és segítek. Azt hittem hogy ezt nem kell kiemelni mert egyértelmű lesz, de... mindegy. Inkább nem mondok erről semmit.
2023. ápr. 10. 10:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigasztalni akart, éreztetni, hogy nem csak neked jöhetnek össze a dolgok. Te erre elég tahó módon leosztottad. Ha valaki velem csinálná ezt, biztos, hogy a háza tájára sem néznék addig, amíg meg nem keres, és nagyon hangsúlyosan bocsánatot nem kér.
2023. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!