Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mondjam el a legjobb barátnőmn...

Mondjam el a legjobb barátnőmnek, hogy vagdosom magam?

Figyelt kérdés

Ismerem annyira, hogy tudjam, hogy benne maximálisan bízhatok, nem fogja kifecsegni vagy megszakítani a barátságot.

De szerintem ez egy nagy önző dolog lenne tőlem. Viszont a pszichológusomat leszámítva (akinek persze mondani fogom, ha megyek, csak addig nem tudom mi legyen) ő az egyetlen, akinek ezt el merem mondani.

Már évek óta karcolgatom/kapargatom a bőröm, de vagdosni csak mostanában kezdem és nem tudok leállni. A combomat vagdosom, szóval annyira nem feltűnő és az elvérzés se valószínű. A korábbi dolgokat nem tartottam annyira problémásnak, hogy mondjam bárkinek, de ezt már igen.

De tényleg nem akarom ezzel terhelni, csak nem tudom, hogy mi mást tudnék addig csinálni, amíg eljutok a pszichológushoz. Nem olyan távoli az időpont, de csupa vágás már a combom és félek, hogy valami iszonyatosan nagy baromságot fogok csinálni, ha nem beszélek erről valakivel.


Szerintetek mit csináljak? Legyek önző, vagy próbáljak valami más megoldást találni valahogy? Esetleg valami ötlet, hogy mit tudnék csinálni vagdosás helyett, hogy megnyugodjak? (Lehetőség szerint, ha erre írtok valamit, akkor olyat írjatok csak, ami szobában megvalósítható szociális fóbiám van és autista vagyok, diagnosztizáltan.)

18L



2023. ápr. 30. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Talán, kifejtem bővebben.
20 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
De miért vagdosod? Azt meg tudod mondani?
2023. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Röviden szorongás, szégyen, düh (saját magamra), illetve úgy érzem, hogy büntetést érdemlek.
2023. ápr. 30. 17:20
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Vegyél boxzsákot. Azt püfölheted. Egyébként szerintem beszélj vele. Ha jó barát, segíteni fog/szeretne.
2023. ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Abban biztos vagyok, hogy megpróbál segíteni. De nem túl önző dolog tőlem, hogy ilyenekkel terhelem?
2023. ápr. 30. 17:22
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
És miért érzel szégyent és düht?
2023. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

Na ide figyeljél. Te nem vagy önző. Ez az egész önelnyomás, "én egy semmi vagyok és semmit se érdemlek" hozzáállásból most lett elegem. Te nem ez vagy! Te ennél végtelenszer több és fenségesebb vagy. Most is. Nem veszed észre, hogy össze vagy törve és az önértékelésed nagyon messze van a normális működésétől? Hatalmas bajban vagy és szenvedsz, de megint csak másra gondolsz, hogy nem-e lenne-e nagy teher. De igen, kell is annak lennie, mert te sokkal nagyobb bajban vagy, mint amekkora teher ez lenne. Neked segítség kell, vágyod azt, és megértve akarsz lenni. A barátnőd hogy értsen meg, ha eltitkolod előle a lelki szenvedésedet?


Itt az ideje, hogy leállj ezzel az egésszel. Nem a vagdosással, hanem amit mentálisan csinálsz magaddal. Elnyomod magad, kínzod magad, haragszol magadra miközben sajnálnod kéne magad. Bünteted magad, miközben segítened kéne magad, szégyelled magad, miközben neked kéne legkevésbé szégyellned magad.


Parancsolom, hagyj fel e tevékenységgel, mert istent káromlod, a saját igazságoddal még szembe.

2023. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#5 Hosszú és személyes ez, szóval nem szeretném ezt itt megosztani.
2023. ápr. 30. 17:53
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Hát nekem volt önbántalmazó barátnőm, nem is egy, és elég szörnyű érzés volt. Először jön a sokk és a fájdalom (mert ha tényleg szeretsz valakit, az ő fájdalmát valamilyen szinten te is átéled). Utána jön a kétségbeesés és tehetetlenség, mert mindegy mit csinálsz és mondasz, nem tudod megállítani őket attól, hogy újra csinálják. Végül pedig elkezdesz azon gondolkodni hogy nem vagy elég jó, mert még a legjobb barátnődnek sem tudsz segíteni, semmit nem érnek az erőfeszítéseid. Ha pedig arra jutsz hogy ha semmit nem számít, akkor minek próbálkozz, akkor a barátod fog rád nagyon csúnyán megsértődni, mondván "mostmár nem érdekel mi van velem?!" Szóval én biztosan nem mondanám el, mert tudom hogy a másiknak ez mennyire rosszul esik.
2023. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm, hogy ezt leírtad, úgy döntöttem, hogy nem írom le neki, ha nagyon úgy érzem, hogy segítség kell, akkor inkább megpróbálok szimplán beszélgetni vele, hátha attól elterelődik a figyelmem a problémáról, és kihúzom a pszichológusig.
2023. ápr. 30. 19:04
 10/17 anonim ***** válasza:
5# Ha nem mondod el a problémádat! Pedig Anonim mindenki! Akkor itt segíteni nem tud senki! Menj szakemberhez akkor ahogy mondtad!
2023. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!