Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen helyzetben mit tegyek?...

Ilyen helyzetben mit tegyek? Úgy érzem, elhanyagol a legjobb barátnőm.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbál, egy kissé kétségbe vagyok esve.


A legjobb barátnőmmel 7 éve vagyunk barátok, és úgy gondolom, nagyon jó barátság a miénk. Mindig támogatjuk, segítjük egymást, bízhatunk a másikban.

Azonban az utóbbi időben egyre jobban érzem azt, hogy háttérbe szorultam, ennek egyik oka az, hogy a barátnőmnek barátja lett.


Azt tudni kell róla, hogy eddig is nagyon elfoglalt volt, nagyon sok mindennel foglalkozott/foglalkozik, de ez rólam is elmondható, de én mindig is tudtam olyanokra időt szakítani, akik fontosak számomra, ő azonban rám alig-alig.

Ha buli van, a barátjával megy mindig, engem soha nem hívnak. Régebben mentünk moziba, mostmár oda sem megyünk. Gyakran mentünk kirándulni, vagy csak sétálni a városban, mostmár ez is leredukálódott. Ha valahova hívom, nem jön, mondván most van egy kis szabadideje, nagyon fáradt, kihasználná ezt az időt. Hát persze, mivel a barátjával és a baráti körével éjszakákba nyúlóan programozik.

Le szeretném szögezni, hogy nekem nem azzal van a bajom, hogy a barátjával van, sőt. Nagyon összeillenek, én is sok időt töltenék a párommal, ha lenne. De az időtartam az nagyon a srác felé billen.

Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy az utóbbi néhány hónapban hány közös programunk volt, és még lehet, hogy sokat is mondtam.


Nem beszélgetünk már olyan mélyen, mint régen és úgy érzem, nem is kíváncsi rám.


Finoman megemlítettem neki, hogy ez nekem rosszul esik, azt mondta igyekszik változtatni rajta, de ennek már 1 hónapja.


Nem szeretném, ha úgy tűnne, mintha nagyon rá lennék utalva, mintha rajta akarnék lógni egész nap, mert ez nem igaz. Én egy igaz barátságot szeretnék, tartalmas programokkal. Nem kell minden héten, nekem már a havi 1-2 alkalom is bőven elég lenne, hogy találkozzunk így. De ez sincs már meg.

Mit tudnék tenni?



21/L



2023. jún. 23. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én haverommal középiskola óta a legjobb barátok voltunk, minden nap együtt lógtunk, egy szobában laktunk a koleszban is, voltak poénjaink, amiket csak mi értettünk stb. Aztán néhány év múlva összejött egy lánnyal. Nagyon szép és okos lány volt, kedvelt engem is, tudta, hogy milyen fontos vagyok az újdonsült barátjának és, hogy közel állunk egymáshoz. A középsuli véget ért, majd a legjobb barátom és a lány összeházasodtak. A barátom egyre kevesebb időt töltött velem (nyilvánvaló okok miatt), továbbá az is közrejátszott, hogy másik településre költöztek. Megmondom őszintén nem esett túl jól, de sose hánytam a legjobb barátom szemére a dolgot, azóta évek teltek el és van hogy csak 1 évben egyszer találkozunk, de ugyanúgy legjobb barátok vagyunk, mint évekkel ezelőtt. A lényeg az, hogy bizony a barátok néha eltávolodnak egymástól (nem is néha, hanem sokszor), de ez teljesen természetes. Ha viszont úgy látod, hogy csak púp vagy a hátukon és ennek hangot is adnak, még akkor is, ha 1 hónapban egyszer találkoztok, akkor el kell engedni ezt a dolgot sajnos.
2023. jún. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Én egy igaz barátságot szeretnék, tartalmas programokkal"

Barátság: "Mindig támogatjuk, segítjük egymást, bízhatunk a másikban."

Programok: Most inkább a barátjával.

2023. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!