Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bugyuta kérdés, de az emberek...

Bugyuta kérdés, de az emberek manapság hol szereznek IGAZI barátokat?

Figyelt kérdés

Ezalatt nem a felszínes munkahelyi, akár egyetemi vagy szomszédban lakó emberekre gondolok, hanem valódi mély emberi kapcsolatokra.

Mert engem is viszonylag sok ember vesz körül, de olyan igazi kompatibilitást elmélyült barátságra majdnem senkivel se érzek. Sok embernél kiderült hogy csak érdekből akart valamit aztán ha megkapta modort váltott és nem keresett.

Nem érzem hogy speciális igényeim lennének, könnyen beszélgetek el bárkivel és a hibáikkal együtt is tudok szeretni másokat.

Valamilyen tipp, vagy személyes sztori, ki hol szedte össze az igazán jó barátait?

25L


2023. júl. 10. 18:25
 1/9 A kérdező kommentje:
bocs az elírásért, felszínes alatt nem az emberekre gondolok az első sorban, hanem a kapcsolat minőségére
2023. júl. 10. 18:26
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Lehet fura, de én szorakohelyeken több igaz barátra is szert tettem!

Persze, a szórakozóhelyeken az egy napos "bulizunk egy jót!" barátságok az általánosak, de normális emberek is járnak szórakozni!

A másik megoldás a barátok barátai! Ugye, közös programok nagyobb társaságokban. Nem a sarokban kell nyomkodni a telefont egyedül, hanem becsatlakozni a többiekhez!

2023. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Bárhol.


Nem értem, miért lenne felszínes az, aki a kollégád? Te talán nem dolgozol? Vagy csak rosszul fogalmazol?


Akkor miért az határozná meg két ember kapcsolatát, hol ismerkedtek meg?

2023. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok, most látom az írásod, azt a bekezdést visszavonom.
2023. júl. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Éppenséggel lehet akár itt is. Persze itt viszonylag alacsony az esélye, hogy pont olyasvalakivel fuss össze akivel hasonló az érdeklődési körötök, de gyakorlatilag semmit nem veszítesz vele, ha teszel egy próbát.

Amúgy milyen hobbijaid vannak? Érdemes lehet megpróbálnod felkeresni egy olyan közösséget, akik szintén ezzel töltik a szabadidejüket. És máris úgy indulsz neki, hogy akit ott megismersz, már van egy közös pont köztetek. A legjobb természetesen ha ez élőben sikerül, de ha az valamiért nem is elérhető, online közösség már szinte mindennel kapcsolatban van.

Nézz szét, fedezd fel, merre találhatsz hasonló ízlésű, gondolkodásmódú embereket!

2023. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na ez egy nagyon jó kérdés. Edzésen, régebben suliban barátkoztam én is sokat, de ők szinte eltűntek. Másik iskola, másik város.

Szórakozóhely nálam pl kizárva (ott valószínűleg nem lehet igaz barátságot kialakítani, illetve nem is vagyok ilyen típus).

Utcán leszólítani valakit szintén nem jó, mert elkísérne Lipótmezőre, ha nyitva lenne.

Közösségi oldalakon úgy vettem észre, hogy az emberek egy nagy része egyre bizalmatlanabb.

Könyvtárakba nem igazán járnak a fiatalok, konditeremben pedig csak edzésről folyik a diskurzus.

Úgyhogy én is várom az ötleteket, ha nem gond.

24/F

2023. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy barátomat tizenéve "szedtem össze" egy volt munkahelyemen. Egy másikat egy felnőttképzésen. A másikat a mostani munkahelyemen. De van haveri társaság is, ami folyamatosan bővül valaki(k) által. Mindezt úgy, hogy alapvetően nem vagyok egy barátkozós ember.

Szóval igazából bárhol.

2023. júl. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szívesen barátkozom veled, nekem elkoptak az emberek mellolem, igy csak az egyetem es a munka van.

24F

2023. júl. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 10+ éve táncolok,így amikor beiratkozom valahová táncra, az egészen könnyen megy.


VISZONT annyira hiányzik az,hogy valaki insta képeket csináljon rólam,hogy az valami hihetetlen xD nem szèp dolog tudom,de szeretnék találni csajos barátokat,akik nem élettelenek,mint a többi TV bámuló

26L

2023. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!