Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igazak az emberi kapcsolataito...

Igazak az emberi kapcsolataitokra, életetekre pl. az "amit adsz, azt kapod vissza", vagy "ki korán kel, aranyat lel" "ki mint vet, úgy arat" vagy más ilyen jellegű mondások?

Figyelt kérdés

Nekem pl a ki mint vet, úgy arat"- dolog valamennyire, bár, talán az sem igazán. Volt, hogy erőmön felül fektettem bele munkát valamibe, aztán annyira nem térült meg. Ez az adsz, azt kapod dolog sem nagyon...

Ezek szerintetek nagy igazságok, vagy többnyire h. Lye bölcselkedések?



2023. júl. 14. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Nyugtatják magukat sokan ilyen ábrándokkal, de mindenki életében vannak jobb és rosszabb időszakok. Nem valószínű, hogy a "sors" úgy fog alakulni, hogy te azt kapod vissza amilyen voltál. A sors alatt én itt most a szerencsés véletlenek sokaságára gondolok, nem pedig olyanra, hogy előre meg lenne írva.


"amit adsz, azt kapod vissza"

Ez talán a legnagyobb ökörség mind közül..



"ki mint vet, úgy arat" vagy "ki korán kel, aranyat lel"


Ezeket lehet úgy is értelmezni, hogyha időt/energiát fektetsz valamibe és mersz lépni előre akkor annak valószínűleg meg lesz az eredménye.. de persze koránt sem törvényszerű, hogy az ahogyan várnád.

2023. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem biztos, mert van olyan amikor te adsz bele sokat és más aratja le a babérokat. Több ilyet láttam.
2023. júl. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kitana. ***** válasza:
31%

Szerintem igen, de nem szó szerint kell ezeket értelmezni, pl ha jó arc vagy valakivel, lehet az a konkrét személy bunkó lesz veled, vagy valami, de ha alapvetően normálisan állsz az emberekhez, akkor meg fogod találni a normális embereket, akik ugyanúgy jó arcok veled.

A korán kel aranyat lel-t pl lehet úgy értelmezni, hogy élsz a lehetőségekkel azonnal, nem merengsz évezredekig dolgokon, hogy valaki más elvigye előled. A ki mint vet, úgy arat már egyértelműbb, de nyilván ez sem állja meg a helyét mindig minden helyzetben.

2023. júl. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem igaz,mert ismerek igazi rideg,önző embert, aki mindenkin, de szó szerint mindenkin átgázolt,kihasznált,anyagilag és emberileg is.

Több sorsot rosszabbá tett,több embert lenullázott.

Vígan él,gyarapszik, sokadik párja van, stb.

Ha valaki,akkor ő ezt nagyon nem érdemli,de mégis ez van.

2023. júl. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Valamilyen szinten mindenben van igazság, de az élet apró mozzanatait lehetetlen ilyen általános bölcsességekkel megjósolni.
2023. júl. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is látok olyan élő példát", mint amit 4- es, 2- es írt.

Valahogy nem nagyon érzékelem ezeknek a mondásoknak a gyakorlati megvalósulását.

Azt hiszem erre mondják az élet sokszor igazságtalan.

Köszi a hozzászólásokat!

2023. júl. 14. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!