Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kibeszélt a hátam mögött....

Kibeszélt a hátam mögött. Szembesítsem?

Figyelt kérdés

29F vagyok, és van egy nagyon kedves lány barátom (ő 32). Pár hete egy baráti nyaraláson elmentem a szobájuk ajtaja előtt, és azt hallottam, hogy épp rajtam élcelődik a barátnőjével. Mondtam neki korábban valamit, és ezt adta tovább, gúnyos hangnemben. Csalódtam benne.


Azon gondolkodok, hogy szembesítsem e, de közben én meg hallgatóztam, ami szintén gáz. Vagy inkább nyeljem le a dolgot, és ezentúl jobban vigyázzak, hogy mit mondok neki.



2023. júl. 31. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Miről volt szó?


Én mindenképpen jelezném neki, hogy csalódtam benne és megtenném azt is, amit írtál a második lehetőségben.. Nem bíznék benne, vigyáznék mit mondok el neki,.

2023. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Felesleges szembesítened.

Először is letagadja: nem mondta, nem úgy mondta, nem rólad mondta, rosszul hallottad.

Másodszor felelősségre von, hogy miért hallgatóztál, biztos megtetted máskor is, kémkedsz utána, hogy mit mond.

Most már tudod, hogy milyen, kétszer is gondold meg hogy mit mondasz neki.

Helyedben ezen a mondatodon is elgondolkodnék: "van egy nagyon kedves lány barátom"

2023. júl. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen biztos vagy benne, hogy rólad volt szó? Simán lehet félreértés, belemagyarázás. Én biztos rákérdeznék, tiszta vizet kell önteni a pohárba. Vagy nem igaz, és egész életedre félreértésben maradsz, vagy igaz, akkor meg meg kell szüntetni a kapcsolatot, de úgy, hogy ő tudja az okát, ne téged nézzen hülyének. Nem tudja hirtelen letagadni, ha váratlanul éri a kérdés, látszik, hogy zavarba jön, vagy látszik, hogy nem érti, miről beszélsz. Nem hallgatóztál, hanem hallottad. (Bár elég vékony lehet az az ajtó, amin egy beszélgetés érthetően kihallatszik ...)
2023. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Biztos hogy rólam volt szó.


Nem akkora ügy amúgy, egy szokatlan hétköznapi szokásomat mondtam el neki, és ezen röhögtek. Nem az a baj h elmondta, mert nem titok, csak az h röhögtek rajta, amikor a szemembe máshogy reagált.

2023. júl. 31. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Én a te helyedbe már a mai naptól fogva megszakítnám vele a kapcsolatot
2023. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Most akkor titok, vagy olyan, amit akár te is elmondhattál volna? Tapintatból nem akart a szemedbe röhögni, de attól még mással, ha az a dolog nevetséges, lehet rajta nevetni. Ettől nem dől össze a világ, mindenki pletykás, te is. El kell tudni viselni.
2023. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Na az ilyen nem igazi barát.. Volt ilyenben részem. Csak én visszahallottam azoktól akiknek elmondta.

Szerintem szembesítsd. Nem kell mellé beszélni. Ha legközelebb találkoztok akkor mondod neki, hogy amikor elsétáltál az ablakuk alatt megütötte a füled az amit elmondtál neki és neked ez nagyon nem tetszik, hogy ilyen bizalmas dolgokat megoszt másokkal. Nagyot csalódtál benne. Ja és többet ne mondj el neki soha semmi olyasmit amit nem szeretnél, hogy más fülébe jusson.

Vagy ha mégsem akarod szembesíteni mert nem akarsz konfliktust akkor csak sz*rd le innentől fogva. Ne keresd, ne beszélj vele csak ha nagyon fontos. Aztán úgyis le fog esni neki, hogy mi lehet a bajod.

2023. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os: igen, amúgy ez igaz. Ha őszinte akarok lenni magammal, akkor ilyen szinten én is szoktam másról pletykálni. És nem titok amit mondtam neki, tehát nem szúrt hátba. Csak azért esett rosszul, mert én róla tényleg nem mondtam még soha senkinek egy rossz szót sem. Na meg.. az én részemről talán több is ez mint barátság.
2023. júl. 31. 13:59
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is volt ilyen, munkahelyen barátkozni akart velem egyik ember, amikor meg elmondtam neki bizalmas dolgokat, elmondta másoknak, utána meg csodálkoznak hogy nem beszélgetek senkivel
2023. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki egy barátját a háta mögött rosszindulatúan beszéli ki, nevetségessé teszi mások előtt, az valóban nagyon súlyos jellemhiba. Ilyen nem fér bele a barátságba.

Szerintem meg kellene ezt beszélni vele. Vegye észre magát. Én nem is barátkoznék vele ezután.

2023. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!