Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi értelme van a fiú-lány...

Mi értelme van a fiú-lány barátságnak?

Figyelt kérdés

Szerintem létezhet, csak értelmét nem látom.

Minek szánjak egy olyan (esetemben) nőre energiát, akivel még le sem fekszek - pedig olyat kevesebb energiabefektetéssel is kapok-?

Én feleslegesnek gondolom az időmet/energiámat egy olyanra szánni, aki hiába csinos, kedves stb, kijelenti, hogy csak barátkozni szeretne.

Helyette inkább foglalkozok egy olyannal, aki többre is nyitott, hiszen minimum ugyan azt meg tudja adni, mint a másik is.

Mondjuk ez attól is függ talán, hogy mennyire nagy egyéniség az illető.. Talán ha nem lenne pótolható, akkor megérné még a barátság is vele, de ilyennel még nemigazán találkoztam.

Mit gondoltok erről?



2023. okt. 18. 04:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van kérdező. Neked társ kell, nem barátság. Az egy plusz dolog ami működhet ha van partner. De még így is veszélyes.

Nekem van egy férfi barátom. Munkatársak vagyunk onnan a barátság. Nekem van férjem, neki van barátnője. Az évek során nagyon közel - túl közel kerültünk egymáshoz. Rájöttem ha nem lenne kapcsolatunk mi bizony összejönnénk. És ez így már nem jó. Van egy határ amit nem jó átlépni és ezt mi már átléptük. Ezért döntöttem, megszakítottam vele a kapcsolatot. Inkább semmi ne legyen, bánom, hogy olyan közel engedtem magamhoz, mert így érzelmileg megcsaltam a férjemet és ez sokkal rosszabb mint a dugás. Nagyon szar érzés nem kívánom senkinek.

2023. okt. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kevered a baratsagot a haversaggal..
2023. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egyedül #11 értette meg, hogy miről beszélek ~nem csak azért, mert ő egyetértett velem~, de a többi válasznál nem érzem, hogy a kérdésemre jött volna.


Viszont nekem egy munkatárs/sporttárs csak haver, nem barát, szóval ne essék félreértés, nem akarok mindenkivel összejönni/dugni, szimplán ők nem annyira közeliek, hogy barátnak nevezzem őket, amiből meg kialakulhat, amit a kérdésemben megfogalmaztam.

2023. okt. 19. 00:23
 14/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk mert először barátsággal indít, mert azért rögtön nem dughatja meg, mert nem közömbös számára az illető?
2023. okt. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14 szerintem az ismerkedési fázis és a barátság közt van diferencia.

Az egyik szerintem kizárja a másikat

2023. okt. 19. 02:21
 16/19 anonim ***** válasza:
71%

Van olyan, hogy valakivel nagyon jól kijössz, nagyon jókat tudsz beszélgetni, és az az illető történetesen ellenkező nemű. De ennek organikusan kell kialakulnia. Ha te elsősorban dugni szeretnél valakit, akkor megértem a motivációdat, akkor neked tényleg nem való egy nő barátnak.

Nekem a legjobb barátom férfi, én nő vagyok. Nem találtuk egymást soha vonzónak, nekem az aputestű, nagydarab fickók jönnek be, és ő sovány, neki meg a teltebb nők tetszenek, inkább sötét hajjal, én meg szőke vagyok és vékony. Viszont munkában nagyon jól kijöttünk, kiderült, hogy egyébként egy csomó mindenről jól el tudunk beszélgetni, vannak közös hobbijaink, szóval barátok lettünk. Ehhez kell némi nyitottság, de ha nincs meg benned, akkor nincs. Ha nem tudsz egy nőt embernek tekinteni, márpedig úgy tűnik, hogy nem tudsz, mert baszni akarsz igazából, akkor ez a formula nem neked való.

Azt egyébként nem értem, mikor azt mondják emberek, akik meg lettek környékezve, hogy "legyünk inkább barátok". Nem, baszdki, nem lesztek. A barátság olyasmi, ami magától kialakul, ha itt párkapcsolatot akart az egyik fél, és te visszautasítod, akkor lehettek jóban, de barátok nem lesztek, az valami más.

2023. okt. 19. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy csak dugni akar, nyilván a szexet is el tudná képzelni vele, alapvetően bejön neki a másik nem és legalább a barátság szintjéig elmélyül a kapcsolat, csak nehezen beszél az érzéseiről, de a vonzalom attól még megvan.
2023. okt. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%

Igaza van a 16-osnak. Velem megtörtént. Barátkoztam egy fiúval egy munkahelyen. Azt mondta, baráti jellegű a közeledése. Hittem neki, hisz nekem stabil kapcsolatom van nem is gondoltam másra. Kialakult közöttünk egy nagyon jó barátság. De tényleg. Soha nem volt ilyen jó barátom. Aztán egy munkahelyi buli után felhívott a lakására még meginni vmit. Naivan felnentem hisz barátok vagyunk. Csakhogy ő másképp gondolta. Nagy meglepetésemre letámadott, és kiderült, hogy ő már az elejétől fogva úgy gondolta, hogy lesz szex is köztünk elöbb utóbb. Azt mondta, ne játsszam az ártatlant, hiszen én is olyan jeleket adtam.

Mi a f...Sz?! Egy világ omlott össze bennem! Utána már hiába visszakozott, meg mondta, hogy legyünk barátok továbbra is, én már nem. Sőt 3 lépés vissza minden férfi ismerősömtől, nehogy már olyan jeleket adják ugye.

2023. okt. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Sziasztok.mit tegyek ha a fiú baraátom(nem szerelmileg)

elment ma az iskolából és ö volt a legjobb barátom?

Ráadásul Tábor falvára ment!!!én meg lajosra járok..

2023. nov. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!