Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg én vagyok az idióta?...

Tényleg én vagyok az idióta? Ez egy kicsit hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Az életben sose kaptam olyan igazán jó barátokat...inkább kihasználtak mindig. Emiatt mai napig nincsenek barátaim, életszakaszonként viszont voltak pl: suliban, elöző munkahelyen stb. És mindig arra jöttem rá ha én nem írok nekik és én nem tartom a kapcsolatot akkor ennek az egész kapcsolatnak vége szakad.


Most is van egy barátom akinek lassan megint úgy érzem pótlék vagyok, ha egyedül van jól jövök neki. Sokszor megkapom tőle , hogy én milyen figyelmes vagyok de visszafelé én ugyan ezt a figyelmet nem kapom meg. Én úgy érzem megint kihasználnak lelkileg és többször elutasítottam az ő társaságát emiatt mostanában. Ha ő róla van szó az fontos de mikor beközöltem neki, hogy nem akarok vele találkozni mert nekem is dolgom van akkor már nem voltam neki érkdekes... mindez úgy , hogy fél órára hívott volna át ,mert megy hozzá az aktuális párja utána.


Röhejes, hogy én is el várnám hogy a barátom figyeljen rám ugyan annyira mint én ő rá? Hogy mindig én menjek mások után, miközben azt látom csak én akarom ezt az egészet fenntartani az elvileg barátságunkat?


Mindig én kapom meg a családomtól, hogy magam miatt nincsenek barátaim....de miért is ? Mert én is annyit vissza szeretnék kapni amennyit én is belefektetek egy kapcsolatba? Én ezt jogosan érzem, szerintem ennek minimum így kellene működnie. Érdek kapcsolatokat pedig elvből elutasítom.


Tényleg én vagyok a barom? Bocsánat de néha nagyon belefáradok ebbe az egész témába és félre ne értse senki....tudom ,hogy valamilyen szinten gáz az hogy nincsenek barátaim de ilyen kapcsolatok után nem fogok loholni mint egy kiskutya és ilyen helyzeteket sem akarok újra teremteni magamnak.....



2023. nov. 1. 20:17
 1/3 A kérdező kommentje:
A pláne az egészben ha bárkit megkérdezek ezek után, hogy neked mennyi igaz barátod van satbilan talán 1 emebert tudnának mondani...
2023. nov. 1. 20:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem te vagy.Az emberek egyre jobban szarnak bele a kapcsolataikba, mióta internet van és kényelmesebb az élet.Meg persze másokat is meg tudnak ismerni neten. Így tágul is az ismeretségi körük, így van más akivel tudnak foglalkozni, de gondolom csak felszínesen.De ennyi elég is a legtöbb embernek ma már.Legalábbis én ezt vettem észre.És ez csak egyre rosszabb lesz, mint a társkeresés is.
2023. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem te vagy. Én fiatalabb vagyok nálad valószínűleg, de ugyanezt érzem. Senkinek nem számítanak már úgy a barátok. Ugyanaz a tapasztalatom, ha én nem fektetek a kapcsolatba energiát, nem keresem őket, nem próbálom fenntartani a kapcsolatot, akkor nem történik semmi. És a legjobb hogy ahelyett hogy elmondanák hogy miért van ez, inkább aktívan kerülik a kommunikációt egy idő után hogy elhaljon a dolog és ne kelljen megmondani hogy már nem vagyok érdekes.


Nekem sokan mondták már hogy rossz helyen keresek barátokat. Lehet, de azt veszem észre hogy szinte már alig lehet valahol. Mindenki siet a dolgára mindenhonnan, ha pedig meg mersz valakit szólítani csak úgy akkor mit akarsz vagy mit képzelsz.


Ami érdekes, az idősebb korosztály nem ilyen. Vagyis én azt érzem hogy sokkal kevésbé. De barátkozni én is a saját korosztályommal szeretnék, olyanokkal akik a szüleim lehetnének azokkal mégsem az igazi...


És akkor mondhatnám hogy "majd ugyis találsz olyan barátokat akik nem ilyenek", de őszintén, egyre kevésbé érzem azt hogy erre manapság van esély. Sok a látszat-és érdekbarátság, és az ezekre nyitott unalmas tömegember. És őszintén én úgy gondolom ennél még a semmi is jobb, mert az legalább valódi...

2023. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!