Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van ennyi felszínes,...

Miért van ennyi felszínes, hamis ember?

Figyelt kérdés

Egyre többet veszem észre, hogy az emberek, közöttük 1-2 barátom is kifordult magából.


Az egyik évek után szúr hátba, azzal az indokkal hogy nem jöttem vele össze és nem csaltam meg a páromat vele.


A másik a káromon nevet. Tényleg nem szabad már az emberekben bízni és hinni?



dec. 24. 18:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10, ezt használják ki akik úgy viselkednek. Ezért van egyre kevesebb barátunk ahogy idősödünk.
dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelet a kivételnek, de nagyon sokan zárkózottak, és nem nyitottak új emberi kapcsolatokra, megelégszenek csak ilyen felszínt karistoló ismeretségekkel. Egyszerűen nem érdekli őket egy mélyebb kapcsolat, nincs rá igényük, kedvük, idejük, energiájuk, vagy ezek különféle variációi. Nekik tökéletesen elég, ha van olyan ember, akire számíthatnak, ha gond van, de többre nekik nincs szükségük.

Az utóbbi időben romlottak a kapcsolatok minősége, milyensége, és a kommunikáció is pluszban.


Ami meg a hamis embereket illeti.. nekik fent kell tartani a látszatot, meg kell magukat kedveltetni annyira, hogy legyen körülöttük olyan ember, aki segíteni tud gond esetén. Amint ez megvan, és kellően kihasználták az illetőt, már nem kell többet fenntartani az álarcot, akkor bújuk elő maga, az ember, úgy igazán.

.

Az utóbbi években én is sorra vesztettem el a barátaim, közülük viszont csak pár volt elhidegülés miatt. Volt olyan, aki totálisan kivetkőzött magából: versengeni kezdett velem, keverte azt a bizonyost, kibeszélt másokat, majd ment hozzájuk vihorászni, rólam is terjesztett dolgokat, majd azokat visszahallottam, meg hasonlók. Egy másik legjobb barátnőm meg már nem is tudom, hány alkalommal mondta vissza a leszervezett találkánkat, de rendre mindig vagy előző este, vagy az előtt pár órával. Az indok mindig más volt, de a legrosszabb az volt, amikor azt írta, "még sincs rám ideje", pedig már kabátban álltam a lakásban, indulásra kész..

Pár éve egy egyesületben sportoltam, de bejárós egyetemistaként nem tudtam sem idő, sem pénz miatt megengedni, hogy heti 2-3 alkalommal oda járjak. Ezt pedig az edző úgy oldotta meg, hogy ellenem kezdte hangolni a többieket, úgy beszélt ki engem, hogy mögötte álltam, többször megalázott előttük, stb.

És még vannak más példák is.. pedig eleinte egyikükkel sem volt semmi gond, semmi ilyenre utaló jelenet nem láttam rajtuk, mégis így jártam.

dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ez a való világ.
dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
szenny média termékei.
dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#7 Hát ez benne van a pakliban! Addig kell megbecsülni azokat az embereket akik körülötted vannak, amíg lehet. Mert ha te marod el őket, azért te vagy a hibás! Ha ők marják el magukat, az már az ő hibájuk, de még az is lehet hogy nem így fogják fel, vagy csak idővel.
dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!