Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, hogyha nincsene...

Mit csináljak, hogyha nincsenek barátaim 😢?

Figyelt kérdés
jan. 2. 23:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Szerezz egyet
jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Nekem sincs. Próbálj nyitott szemmel járni. Kezdj valami sportot.
jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Örülj neki. Nem húznak le pénzzel.
jan. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
nekem sincsenek
jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lépj be csoportokba. Lehet egy tanfolyam. Érj oda elsőnek a következő alkalommal és aki ismerős azzal kezdj el beszélgetni, utána jön majd a 3., 4., ember és így tovább.

Munkahelyen dettó, a legtöbb ember szeret beszélgetni, csak ülj oda valaki mellé az uzsonnaszünetben.


Ha ennél lustább vagy, és szoktál játszani akkor vannak ilyen játékospartner kereső csoportok a steamen, facebookon.


Én soha sem kezdeményeztem, mégis szereztem így is barátokat.

jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én soha sem kezdeményeztem, mégis szereztem így is barátokat."


hogy csináltad? mert ha én nem kezdeményezek akkor a kutya nem szól hozzám, levegőnek néznek

jan. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6


Dettó

jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ültem az öltözőbe és elkezdtek hozzám beszélni, aztán válaszoltam meg visszakérdeztem.

Ha valaki cigizik, akkor járjon ki a többiekkel cigizni. A dohányosok mindig összetömörülnek, beszélgetnek.


A kollégák 90%-a engem is levegőnek nézett, de ez helyén is volt így. 1-2 ember azért volt mindenhol akivel eltudtam lenni. Aztán beszélgettünk, kiderült, hogy értek az informatikához és tudtam nekik tanácsot adni, beállítani valamit a telefonjukon, számítógépükön vagy mutatni egy hasznos oldalt.


Jó téma még a párkapcsolat, nők / nők esetében férfiak kibeszélése vagy a vezető és a munkahelyi rendszer szidása.


Nem tudom ki honnan indítja a barátságot. Az elmúlt 3 évem alatt 2 kollégám járt már nálam, egynél pedig én. Néha beszélünk, "apróbb" segítségeket nyújtunk egymásnak. Viszont nem szervezünk közös programokat. A 3 ból 2 hívott már el közös programra, csak nekem nem volt kedvem menni.

jan. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

A #8-as hozzászólás különösen tanulságos:

"A kollégák 90%-a engem is levegőnek nézett, de ez helyén is volt így. 1-2 ember azért volt mindenhol akivel eltudtam lenni. Aztán beszélgettünk, kiderült, hogy értek az informatikához és tudtam nekik tanácsot adni, beállítani valamit a telefonjukon, számítógépükön vagy mutatni egy hasznos oldalt."

És ez így is van: amikor kiderül, hogy ki tudnak használni, azonnal érdekes leszel nekik

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Konkrétan a kérdésre: az emberek 99%-ának szintén nincsenek barátai, csak a legtöbben azokat a piócákat, akik épp kihasználják őket, a barátjuknak hiszik.

Nem, nem azok.

A barátság olyan gyakori, mint a lottó ötös. Értelmetlen erre vadászni. De menj el társaságba, ismerkedj, hátha megnyered azt a bizonyos ötöst. Addig is azt az energiát, amit a délibáb kergetésére pazarolsz, fektesd tanulásba, vállalkozásba, programozásba, sportba, aka hasznos dolgokba.

jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#9 Nem igaz, egyrészt nem volt az arcomra írva, hogy értek hozzá, később pedig ők is segítettek, volt aki pénzt ajánlott annak ellenére, hogy nem akartam elfogadni. Valakinek pedig sokkal többet köszönhetek mint amennyit tőlem kapott. Ha valaki szimpatikus annak szívesen segítek ha NEM kölcsönadásról van szó. Én is látom mennyire pofátlan mód lehúzósak a szakemberek. Már csak ezért is.


Nyilván az ember hasznos/tartalmas emberekkel szeretné körbevenni magát.

Egy ivócimbora is lehet jó dolog annak aki koncertekre, szórakozóhelyekre jár, de akiknek megvan a családjuk azoknál kevés ha a másik csak ennyit tud nyújtani. Nem lesz közös pont, kihal a barátság.


Legalább akiket megismertem és én is olyan emberek vagyunk, hogy ha kell segítség akkor megyünk és nem csak jófejeskedünk a telefonba, aztán ha valamit tenni kell a másikért akkor lapulunk.


Egy jó barátság és egy jó kapcsolat is olyan, hogy kölcsönösen kaptok valamit a másik embertől. Akár érzelmi akár fizikai támogatást.

jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!