Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az miért van, hogy szeretem...

Az miért van, hogy szeretem elrontani mások jókedvét?

Figyelt kérdés

Ha úgy érzem valami miatt boldogok vagy valami jól sikerült, szeretem passzív agresszívan valahogy elrontani a hangulatukat. Vagy elejteni egy olyan megjegyzést amin rágódhatnak, esetleg nyugtalanítja őket.

Kicsit mint egy büntetés azért, mert jól érzik magukat.


Nem érzek ilyenkor bűntudatot az ilyenek miatt, csak jólesik és van egy belső igényem rá. Szerintem jól is csinálom (mert sosem veszik észre, hogy szándékos).



jan. 4. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Mert pszichopata vagy
jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Mert beteg, nagyon beteg a lelked.
jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

2+ beteg? Fogalmauzuzunk helyesen, mert fő a pontosság, és ne hogy félre vezesselek.


A lelkedre a jó szó: halott.

jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
*fogalmazzunk
jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Lehet hogy mindig szoorú, frusztrált vagy valamiért és úgy vagy vele: "ha neked rossz, nehogy már más jól merészelje érezni magát"...

Az ilyen viselkedéssel azt fogod elérni, hogy nem lesz társaságod - ha egyáltalán még van.

jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
76%

Elképzelhető, hogy van benned valamiféle keserűség, sérelem (akár tudatos, akár tudatallatti) és így éled ki ezt a negatív érzést.

Lehet persze az is, amit a fentebb válaszolók írtak, szimplán ilyen a beállítódottságod, nyersen fogalmazva egy kis g*ci vagy.


Ha komolyabban érdekel a válasz, hogy miért lehetsz ilyen, akkor ebben egy pszichológus tudna segíteni.

jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Pszichopata? Beteg? Halott lelkű? Ezek bezzeg fel vannak pontozva, míg a pszichológiailag megalapozott ávlaszok meg le:D


Pedig az a nagy helyzet, hogy az a valószínű, hogy valamiféle frusztráció munkálkodik benned, kisebbségi komplexus, önbecsülési hiány, vagy hasonlók.

Ami azt illeti, régen én is ilyen voltam. Egyszerűen ha azt láttam, hogy valakinek bejött valami, boldog vagy elért valami sikert, akkor egyből átmentem cinikusba, kisebbíteni próbáltam a sikerét vagy az örömét. Miért? Mert úgy éreztem, hogy ha neki megy valami, akkor én már nem is vagoyk olyan jó. Önbecsülési probléma.


Pszichológus tud segíteni. És hasznodra is válna, mert azt ne hidd, hogy az emberek nem veszik ezeket észre. Ha nem is feltétlen feltételezik, hgoy szánt szándékkal cisnálod, az feltűnik nekik, hogy negatív vagy, mindig lehozod őket az életről, képtelen vagy velük együtt örülni. Eg yilyen ember pedig alkalmatlan a barátságra, párkapcsolatra, bármilyen társas kapcsolatra hosszú távon. Először csak simán kihagynak az információáramlásból - ami csak erősíteni fogja azt, hogy szarnak érezd magad és jobbna fogsz kapálózni - azátn egy idő után egyszerűen eltávolodnak tőled. Senki nem akar toxikus emberekkel haverkodni. Mert ez bizony toxicitás.


Szóval fordulj pszichológushoz. A jó hír az, hogy ezen elég könnyű segíteni.

jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Irigykedsz rajuk
jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Azert mert ha neked is szar, legyen masnak is szar
jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
Jól teszed, csak így tovább. Teljesen igazad van.
jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!