Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy találhatnék baráti...

Hogy találhatnék baráti társaságot egyetemen, ha nem szimpatikusak a szaktársaim?

Figyelt kérdés

Egy nagyon elszigetelt kis szakra járok, ahol semmi kapcsolódás más szakosokkal, sem idősebbekkel. Nyitott lány vagyok, szeretek ismerkedni, de valahogy nagyon nem találom a közös hangot a szaktársaimmal úgy, hogy órákon kívül is sok időt akarjak velük tölteni. Pedig úgy szeretnék eljárni bulizni, házibulikba, ilyesmi, de nagyon nem bulisak a többiek.:(


Keresek munkát, de még sehonnan nem jeleztek vissza. Keresni fogok egyetemen egy sportot, de nem tudom, mennyire fog segíteni a helyzeten.


Kicsit úgy érzem, hogy most azzal, hogy gimiből nincsen társaságom, már egyetemen és többé sem lesz rá lehetőségem:((



jan. 15. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Járj el különböző egyetem által szervezett programokra, nemcsak bulikat értek alatta, hanem pl. szakköröket, sportrendezvényeket, vagy bármi, ami érdekel.

Bár én szereztem a csoportunkból barátokat, de pl. volt, akiket az egyetem által szervezett sítáborban ismertem meg.

jan. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 hm, nem igazán szerveznek, ahogy láttam. Maximum ilyen több napos kirándulásokat, amikre pár perc alatt betelik a jelentkezés és tök drága. Nem hiszem, hogy csak az én figyelmemet kerülnék el a dolgok.:(

Elkezdtem a hök-ös képzést, de valahogy ők sem olyan szimpik vagy hogy mondjam.

jan. 15. 18:23
 3/8 A kérdező kommentje:
*mármint a saját szakom hökösei, akik kivonják magukat a többi szakkal közös progikból:/ És kicsit félek, hogy már nincs lehetőségem megismerkedni a többiekkel
jan. 15. 18:24
 4/8 anonim válasza:
11%
Gyorsan meglett a válasz hogy miért nem talál a kérdező barátokat. Ráírtam privátban mert szimplán kíváncsi voltam 1-2 dologra. Alapból köszönni nem volt képes, amikor ezt diszkréten jeleztem neki kifogást keresett és könnyebb volt belém kötnie azaz egyből bunkózott. Nem csodálkozom ha nem találja meg a közös hangot másokkal ha így képes viselkedni!
jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Hát, figyelj, kedves, te se voltál éppen jófej, és miután leírtam, hogy lehetne egy kis felelősségérzeted az iránt, hogy miért bunkózol tök ismeretlenekkel a neten, nem válaszolsz, aztán most idejössz, kiírod mindenkinek, hogy mekkora bunkó vagyok. Köszönöm, erre most annyira szükségem volt!

El is gondolkoztam az élet nagy dolgain.

jan. 15. 19:11
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 ráadásul bocsánatot is kértem, szóval nem is értelek. Mellékesen megjegyeztem, hogy nem használod a vesszőket, bocsi, ha fájt a kritika.
jan. 15. 19:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok vészmadár lenni, de biztos, hogy megfelelő szakon vagy?

Mert én akkor éreztem így, amikor olyan szakon tanultam, ami egyáltalán nem volt nekem való, nem szerettem, és visszagondolva valahogy egyáltalán nem illett a személyiségemhez. Ott állandóan úgy éreztem, hogy nem találom a kapcsolódást másokkal (pedig rengeteg emberrel jóban voltam, állandóan eljártam bulizni/programokra), egyszerűen nem voltunk egy hullámhosszon senkivel, és ettől borzasztó magányosnak éreztem magam.

Aztán váltottam egy olyan szakra, ami már tényleg 100%-ban hozzám illik, és ezt az is bizonyítja, hogy egyből megtaláltam mindenkivel a közös hangot, sőt a (terjedelmes) évfolyam nagyrészénél olyan volt, mintha tükörbe néztem volna, és azóta is jól érzem magam itt. Egyszerűen komfortosan elvagyok bárkivel, mert hasonlóak vagyunk.

Elvileg az egyetemen olyan emberekkel vagy együtt, akik hasonló beállítottságúak/érdeklődésűek, mint te, tehát ha ennyire idegennek érzel mindenkit, az elgondolkodtató.


Persze nem biztos, hogy így van, lehet, hogy csak pont nem megfelelő embereket fogtál ki, ezek csak a szubjektív tapasztalataim.

jan. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
+ írtad, hogy a hökösök kivonják magukat a többi szakkal közös programokból… ezek szerint te nyitott lennél a többi szak embereire. Mi lenne, ha te magad nyitnál feléjük, benéznél a többi szakkal közös (vagy általuk szervezett)programokra/bulikra, a saját hököseiden kívül?
jan. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!