Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha az internetes...

Mit csináljak ha az internetes barátom öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés

Pár éve véletlenül találtunk egymásra. Ő az USA-ban él. Sokat szoktunk beszélgetni, pl játékokról, összehasonlítani a magyar, amerikai dolgokat, stb. Én nem tudok olyan jól angolul, ő segít nekem fejlődni.

Az biztos, hogy valami nincs rendben vele. Egyszer mondta, hogy nem szereti, hogyha látják őt az emberek, még a saját családtagjai sem. Közösségben szorongással küzd.

Tegnap írta nekem, hogy gondolkodik az öngyilkosságon. Ez nagyon megrendített.

Írtam, hogy mondja el a problémáit, megpróbálok segíteni, de szerinte a beszélgetés nem fogja megoldani. Mondtam, hogy keressen fel pszichológus.

Mit tudnék tenni?


jan. 15. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ne lebeszélni próbáld, hanem beszéljetek arról, mi a fontos számára. Ez alapján el lehet indulni abba az irányba, hogy hogyan is találhat értelmet az életének.


Amíg úgy dönt, megpróbálkozik valamivel, még mindig dönthet úgy, hogy feladja. De ha csak úgy feladja, akkor nem lesz lehetősége több.

jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi egyebet. Ez nem a te dolgod, vagy legalábbis nem a te felelősséged, ezt fontos tudnod! Mondd meg, hogy menjen el pszichológushoz, esetleg keressen fel egy Kékvonal szerű dolgot.
jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Keressen megoldást szakertőtől online kriziskezelőt stb emlìtsd meg.Nem a te ügyed sem hatásköröd .
jan. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátriai eset, pusztán a szorongása olyan szinten kóros, hogy ezzel orvoshoz kellene fordulnia.
jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Ne akarj belemenni, borzalmas az első tanácsa. Túl megy azon a határon, amivel te tudnál mit kezdeni és nem is dolgod.
jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
Mondd meg neki hogy egyelőre nem ő él Magyarországon...
jan. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki hogy te se szereted ha látnak az emberek, mert néha olyan béna a hajad, vagy nincs kedved nézegetni egymást másokkal, mikor van rajtad egy csomó hiba. És ezért néha inkább estefelé szervezel programokat, akkor alig látszotok. Szóval valami közös bennetek jót tenne neki, hogy nincsen egyedül a dolgokkal. Vagy hogy neked is gondod van az xy családtagoddal (valami apró gond csak van, nincs olyan hogy nincs semmi)
jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5ösnek igaza van.
jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!