Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megfigyeltétek, hogy az átlag...

Megfigyeltétek, hogy az átlag emberek a szépeknek nyalnak, egymással normálisak befogadók, de a csúnyább embereknek pokollá teszik az életüket?

Figyelt kérdés
Ez maga az evolúció, a blackpill?
jan. 16. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Mindig azt látod, amilyen közegben vagy. Válts.
jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem, ez hülyeség.
jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shora ***** válasza:
100%
Sajnálom ha bántottak téged a kinézeted miatt a környezetedben, de ez csak azoknak az embereknek az értelmi szintjét mutatja. Ahogy az első is mondta nem ártana egy közeg váltás.
jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2


Esetleg bizonyíték?

jan. 16. 12:54
 5/15 A kérdező kommentje:

3


De nem mindig direkt bántás. Ez tényleg csak az estrém bunkók esetében van így.

Non-verbális jelek többnyire. Vagy “elfelejtenek”, kihagynak dolgokból többnyire. Nem kérdezik a véleményed ha meg elmondod akkor visszakérdeznek, hogy ki kérte a véleményed?

Tehát ilyen csiki csuki 22-es csapdája állapot miből nincs kiút.

jan. 16. 12:56
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Pretty privilege, magyarul szépek kiváltsága.
jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#4


Neked kéne bizonyítanod az állításod, ha már bizonyítasz valamit.

jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shora ***** válasza:
100%
Jézusom, az ilyeneknek élettel van gondjuk és másokon adják vissza. Sajnos bunkó parasztok mindig is voltak/lesznek. Utoljára ilyet is csak az óvodában láttam...én sem vagyok egy miss Hungary és kaptam már "kedves" megjegyzéseket, de azóta megtaláltam az én kis baráti körömet, ahol magam lehetek :) Aki kinézet alapján teszi ezt az sokszor megégeti magát.
jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"nem kérdezik a véleményed ha meg elmondod akkor visszakérdeznek, hogy ki kérte a véleményed"

Na ez egy nagyon szörnyű működési mechanizmus. Ha kéretlenül mondasz véleményt. Illik megkérdezni minden esetben, hogy elmondhatod-e. Mert ugyan szólásszabadság van és jogod van a véleményedhez, de a másik dologról sokan elfelejtkeznek. A kötelességről. Hogy kötelességed úg és akkor mondani, ha az építő.

Példa. Befestem a hajam barnáról szőkére. Jönnek az emberek, hogy hát a barna jobb volt. Na most őszintén, ezzel én mit kezdek? Semmit. Az az ő véleménye, nekem semmi dolgom vele. Plusz borzasztóan aláássa az ember önbizalmát. Ha valaki négyszemközt odajön, hogy elmondhatja-e ezzel kapcsolatban a véleményét, legyen már az én döntésem, hogy érdekel-e.

jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Rendes emberek között természetesen nem normális, de valóban létező jelenség. Viszont további megfigyelésemnis is van. A legszebbek (természetesen, nem mű módon) sokkal kedvesebbek, mint egy-két átlagos vagy átlagon aluli kinézetű ember. Ez pont oda vezethető vissza, hogy akinek nagyjából rendben van az önértékelése azoknak felesleges lenne másokat lenyomni és ezzel "felemelni" magát. Akinek nincs rendben (nem mindenki) azok sokszor alattomosabbak tudnak lenni. Ettől függetlenül nyilván az önbizalom nem kellene, hogy csupán külsőségekre redukálódjon. Ahogy annak sem kellene evidensnek lennie, hogy akinek nincs önbizalma az másokat próbál lehúzni. Ez a műbájolgás egyébként is egy ilyen pótcselekvés, hogy ne legyen kínos a csend, mert nincs miről beszélgetni. Az ilyen barátságokban nincs mit irigyelni, mert megállnak ott, hogy jó a póló, neked meg jó a körmöd stb. De valódi mélysége általaban nincs.
jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!