Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha az egyik...

Mit csináljak, ha az egyik legjobb barátom nagyon szégyenlős és gátlásos lett?

Figyelt kérdés

Hatan vagyunk jóban fiúk, négyen egy környéken lakunk, együtt jártunk óvodába és általánosba is, szakgimi óta máshová, szal ismerjük egymás eléggé.

Nah kb. 8. oszt. végéig miden rendben ment, de utána ez a srác szégyenlős lett. Nyáron pl. sose veszi le a pólóját, csak hosszúnadrágot hord. Átlagos testalkatú, ha sportolna, még jó teste is lenne, strandra fürdőbe sose jön velünk.

9-10. osztályban minden hétvégén együtt piáltunk, buliztunk, de ettől a nyártól ez is megszűnt nála, piálni, bandázni eljön, de discoba vagy egyéb bulikba nem.

Ha mondjuk neki, hogy egyikünk sulis haverja is velünk jön, vagy találkozunk velük, akkor egyből lelép vagy csak ott van, meg se szólal.

Mi járunk focizni, ő nem ,hiába hívjuk. Nehezményezi, hogy az edzés péntek du-ra rakták át, mert akkor mindig találkozni szoktunk. De nem jön ki edzésre se, pedig ott ellehetne velünk.

Sok mindenben titokzatos lett, otthon nem a legjobb a helyzete, mert Anyja iszik, kiabál vele, de erről se beszél, pedig ismerjük egymás családját és tudja, h én apám , meg még egy másik barátunk apja is alkoholista.

Fiú osztályba jár, szerintem ott is b*sztatják, sose beszél suliról, egy osztálytársát se ismerjük, de ő pl. nekem 7-8-at is.

Szerintem amúgy b*zi is, de ezt se mondja el. Sose volt még csaja, nem is smárolt, pedig 17 éves. Akárhányszor kérdezzük, van-e vki aki tetszik neki, akkor nem tudja. A csajos, szexes, stb. témáknál lapít. Meg egyszer volt olyan is, mikor egy parkban piáltunk és már kicsit volt bennünk és a padon nemjutott neki hely, mondtam neki, üljön a lábamra, erre konkrétan a farkamra ült rá, de nem szóltam be neki a többiek előtt. meg olyan is, h fociztunk és rúgtam egy gólt és így hülyeségből gólörömöt eljátszva kifutottam a pályáról és magamhoz öleltem, megemeltem és látszott a fején , h tisztára elvörösödött meg ilyen izé képet vágott, mitha megszégyanítettem volna.

nah mindegy, én bírom a srácot, de így elég nehéz, ha semmit se mondd el.



jan. 17. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég depressziósnak hangzik így a leírtak alapján, lehet megérné kicsit mélyebben elbeszélgetni vele kettesben, hogy mi baja van, tudsz-e segíteni valahogy.
jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem biztos hogy bxuzi. Lehet eddig senki nem ölelt, vagy cikinek érzi magát, és ezért vörösödött el.
jan. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem amúgy b*zi is, de ezt se mondja el. Sose volt még csaja, nem is smárolt, pedig 17 éves."


Ha szégyenlős a fiú, akkor érdekes is lenne, ha smárolt volna. Nem biztos, hogy meleg.

A phaszra ülés meg a piától is lehetett, én is elég koordinálatlanul mozgok olyankor. Székről is leesem.


A kérdésedre válaszolva, ti max annyit tehettek, hogy megerősítitek folyamatosan a bizalmatokkal és a támogatásotokkal. Szóban kimondva egy 4 szem közti, vagy csoportos haveri megeggyezés keretei közt, hogy ti támogatjátok, mellette vagytok, minden körülmények közt stb. Szegénynek nem egyszerű az élete, ráadásul bekerült egy olyan iskolai közegbe, ahol nem lehet népszerű.

jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden, amit leírtál, elég aggasztó. Remélem, hogy "csak" a testképével van gond (én nő vagyok, de a barátaim többsége férfi, és náluk is nagyon gyakori a túl sovány vagyok, túl kövér vagyok, nincs rajtam izom, fura alakú a mellkasom jellegű gondolat), de az is eszembe jutott, hogy - ne legyen igazam - lehet, hogy valaki bántja, és a foltokat próbálja takargatni, vagy esetleg falcol, és a sebei miatt nem mer rövid ruhákat hordani.

A legjobb, ha egy elfogadó közeget hoztok létre, bár ahogy elnézem, ez már jelenleg is teljesül, rendes srácoknak és jó barátoknak tűntök. A másik, hogy továbbra is hívjátok mindenhová. Lehet, hogy tizenkilencszer nemet mond az edzésre, de huszadjára nagyon jó napján találjátok meg, vagy valami átkattan benne, és csatlakozik hozzátok. Mikor én küzködtem a saját mentális egészségemmel, nálam az volt az egyik legrosszabb dolog, hogy egy idő után a barátaim lemondtak rólam, nem hívtak már sehová, mert úgyis nemet mondanék - aztán láttam (akkor még Facebookon), hogy itt voltak, meg már megint buliztak, engem meg meg se hívtak. Nemet mondtam volna, ha hívnak, de így teljesen úgy jött le nekem, hogy haragszanak rám, vagy nem szeretnek már, pedig nem ez volt a helyzet, csak belefáradtak a visszautasításba.

Beszéljetek vele, éreztessétek, hogy számíthat rátok, és próbáljátok meg minél több dologba bevonni. Ha csak pár órára sikerül elterelni a figyelmét a gondjairól, és kikapcsolódni, már sokat tettetek érte.

jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

hát akkor elég érthető sztem a helyzet. nyilván kicsit nem tudja hova tenni magát így melegen.

sztem beszélgess vele egy jót erről, aztán kiderül.

jan. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!