Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barát az ilyen vagy ellenség ?

Barát az ilyen vagy ellenség ?

Figyelt kérdés
Hosszú lesz, bocsánat: Állítólag én voltam a legjobb barátnője, mindig ezt szajkózta, de soha egy alkalommal se történt még a 3 év alatt, amióta ismerem, hogy egyszer is, magától rám írt volna, mármint elsőként megkérdezte volna, hogy hogyan vagyok és mi van velem. Mindig én írtam előre. Szülinapjára, névnapjára is üzenetet írtam. Én nem kaptam semmit. Most karácsonyra külön privát üzenet írtam neki, függetlenül attól, hogy kitettem a közösbe egy posztot mindenkinek címezve. Elolvasta, nem írt vissza. Volt mikor éjjelente sírva hívott, mert rosszban volt a férjével, mindig végighallgattam, támasza voltam. Más országban élünk, ezt elfelejtettem mondani. Évente 2x talalkoztunk hosszabb időre. Általában meghívtak magukhoz (ingyen szállás, repjegy) , de sosem fogadtam el, mert tudom mi a helyzet közöttük és egyedül is boldogulok. Most utolsó alkalommal, mikor mentem, már ugye nem láttam 9 hónapja, tökre vártam, hogy találkozzunk és atom részegen jött a szállásomhoz. A sofőrrel hozatta magát oda és elcitált minket egy olyan programra, ahova senki nem akart menni. Itt amúgy a sofőrt is itatta, ő már nem tudott végül a szállásra visszavinni. Szóval arról szólt a 8 órás program, hogy egy csatakrészeg csajt kísérgettünk és még bunkó is volt velünk, mert szórta a pénzt, ami az ügyfeleié volt és mivel elvettük tőle, hogy ne tudja elverni, lehordott minket mindennek "g@ci, tolvaj, stb" ! Nagyon lejáratott mindenkit. Most karácsony előtt elkezdett egy semmi poszt miatt kötekedni és na itt elegem lett. Úgyhogy én nagyon kiosztottam, elmondtam az összes sérelelmemet és töröltem az ismerőseim közül! Totál elegem lett ebből a számomra alja és érdek viselkedésből és megszakítottam a kapcsolatot vele. Egy pár napig még ki-be jelölgetett, likeolta a posztjaimat, de igazából nem írt vagy tett semmit, ami arra irányult, hogy maradjak .... Ez a része bántott... Van véleményetek erről? Én nem azért megyek valakivel találkozni, hogy semmi tiszteletet sem mutatva odajöjjön full beb@szva és aztán alja módon viselkedjen velünk . Aztán másnap ilyet írt, hogy nem emlékszik, miket tett, de bocsánatot nem kért .... Meg elsírta, hogy 3 napja nem volt otthon a kislányánál és férjénél, hanem bulizik, mert gondok vannak otthon és túl sok volt a meló is és a feszkó. Ez komolyan indok, hogy részeg volt? Tőlem megértést várt ezért, de a sofőrt ugyanilyen eset miatt kirúgta az állásából később. Minden ismerősöm azt mondja, hogy nem vesztettem vele sokat, csak tudjátok mit nem értek, hogy miért nincs valakiben annyi, hogy azt mondja magától, hogy ne haragudj. Ezért bocsánatot kérni magától, ugyanis nem jutott eszébe, amikor kirúgtam és elmondtam neki a sérelelmeimet, akkor mondta először, hogy ne haragudjak. Magától eszébe se jutott. De a legjobban azért vagyok kiakadva, hogy mégis ő a letiltó fél. Igazából nekem nem állt szándékomban tiltani, mert miután kiosztottam és kitöröltem, azt vártam, hogy tesz valami komoly lépést, látok rajta valami komoly megbánást a "barátságunk" megtartása miatt. Én úgy gondolom, hogy ez csak részemről volt barátság.

jan. 18. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy rohadtul nem vagy képben a mérgező, lehúzó, energiavámpír emberekkel kapcsolatban és ez nagyon kellemetlen! Ha tudatosan vizsgálnád az emberi kapcsolataidat és hogy milyen negatív érzéseket váltanak ki belőled, nem agyalnál ezen, hogy "tudjátok csak egy dolgot nem értek..." és mondod mondod még 5 mondaton keresztül.

Azért nem csinálja mert egoista, nincs kellő önreflexiója, empátiája, nem (teljesen) képes szeretetre, odafigyelésre, fejletlenek a szociális képessége. Ezért nem kér bocsánatot, ennyi slusszpassz, te erre pazaroltál éveket, ahelyett, hogy kicsi önismeretre tennél szert, és ha azt érzed, hogy valaki kihasznál, egyoldalú a kapcsolatotok, akkor már sokkal kevesebbért mellőzhetnéd a társaságát. Nem olyan nagy dilemma ez. Figyelj jobban rá, hogy jól érzed e magad valakivel, ha huzamosabb ideig nem, csá...

jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy a barátod, végre, hogy észhez tértél.
jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem vesztettél semmit, nem volt valódi barát és jobb lesz így. Azzal meg ne foglalkozz, hogy ő tiltott, teljesen lényegtelen. És jól látod, azért, mert problémái vannak, nem ok arra, hogy rajtad töltse ki, mikor végre tudtok találkozni. Ez nem mentség és ha nem is emlékszik miket mondott, akkor is az lett volna a minimum, hogy bocsánatot kér. Viszont emiatt legalább végre megszakítottad vele a kapcsolatot, szóval jobb is így, kellett neked ez az utolsó csepp a pohárba.
jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Először az alkoholizmusát kellene kezeltetni, utána a mentális zavarát. Hiába várnál tőle olyan viselkedést mint egy egészséges embertől. De azt mondtad, már akkor megszakítottad a kapcsolatot amikor a parton odaadtad a férjének a pénzét. Három éves "barátság" amiből évente kétszer találkoztok nem három éves barátság, még jó ismeretség sem. Foglalkozz a barátaiddal, ne ezen háborogj.
jan. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokat nem vesztettél. Nem volt igaz barát, valszleg nem is lesz. Sz.rd le
jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!