Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Őszintén, mit kezdjek ezzel?

Őszintén, mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Van egy egyetemista ismerősöm (lány), akivel már egy jó ideje ismerjük egymást, tőlem messzebb lakik ugyan, de szoktunk találkozni és szerintem nagyon jó barátok vagyunk. De amióta egyetemre jár, egy ideje elkezdte azt, hogy vizsgaidőszakokban 2-3 naponta válaszol nekem 3 szóban, majd megint eltűnik ugyanerre az időre, azzal az indokkal, hogy "sokat kell tanulnom". Ezzel nincs semmi baj, én is egyetemre járok, és érthető, hogy sokat tanul, de nem akarom elhinni, hogy nincsen kb 5 mp-e visszaírni, vagy éppen esténként váltani pár szót, ha napközben tanul. Na most én ezt egy ideje megelégeltem, és szóvá tettem, hogy ennek az égvilágon semmi értelme nincs, hogy én kérdezek valamit, majd 3 nap múlva folytatja a "beszélgetést" mintha mi sem történt volna, holott az már rég értelmét vesztette, majd beszélünk akkor, amikor ráérsz, ekkor megsértődött. Legutoljára szimplán én sem válaszoltam 2 napig, erre azt a választ kaptam, hogy "te nem érted ezt".


Most lehet hogy én gondolom ezt túl, de nekem ez kifejezetten gyanús.



jan. 20. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Engedd el!

Legyen már tartásod, büszkeséged!

Ez a csaj tojik rád.

jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Hagyd öt, ne is írj neki, hisz nem érdekled, te szóvá tetted, de öt ez nem érdekelte. A mai világban ilyenek az emberek!
jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően vizsgaidőszakban én is ilyen vagyok, annyi, hogy ilyenkor általában szólok előre azoknak, akikkel tudom, hogy amúgy is beszélnék, hogy "szia, bocsi, most 3 hétre eltűnök". Én ilyenkor csak tanulok, eszek, alszok, edzek. Ha valakinek esetleg válaszolok, akkor nagyon gyakran teljesen elterelődik a figyelmem és hopp, máris elrepült 3 óra amit hasznosan is tölthetnék.

Viszont az, hogy megsértődik mert azt mondtad, hogy beszéljetek amikor ráér, tényleg inkább arra utal, hogy csak játszik veled és unaloműzőnek tart téged. Szerintem most ne keresd egy huzamosabb ideig, tényleg majd ír ha ráér.

jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Ezek kifogások. A leg elfoglaltabb embernek is van annyi ideje, hogy egy pár percet rászánjon a válaszra egy barátnak főleg egy olyan embernek aki amúgy érdeklődik iránta. Ez pont annak a jele, hogy amúgy simán leszarna és meg is teszi hiszen már van fontosabb dolga is. Ha magától sosem ír mert nem jutna eszébe az egyenes jel arra, hogy annyira mindegy, hogy létezel vagy sem számára.

""te nem érted ezt". Ne kifogásokat keressen, ne rébuszokba beszéljen, ne kerteljen mert ez egy bizonyos életkor és értelmi szint felett nem fér bele!

jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Fogadd el hogy most mással van elfoglalva, vagy pedig hagyd békén.

Mióta ott az a sz.r telefon mindenki zsebében, azota mindenki a személyes jogának érzi, hogy a masik 0-24 legyen elérhető a számára, de ez baromira nem ésszerű elvárás.

Van hogy más dolguk van az embereknek mint hogy veled beszélgessenek, ami természetes. Ne legyél gyerek.

jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy történt vele valami, ami miatt maga alá került, vagy pedig tényleg ennyire kivesz belőle mindent a vizsgaidőszak. Elhiszem, hogy bánt, zavar, amiért ennyire szűkszavúan válaszol, de neki is megvan a maga élete, és nem szabad elvárni, hogy valaki minden egyes nap írkálgasson neten. Tiniként az ilyen megesik, de az ő életük nem összehasonlítható a (fiatal) felnőttekével.

Nekem sem sikerült kibékülnöm azzal a narratívával, miszerint nálunk/ a közelünkben van a telefonunk, így állandóan ugorni kell, azonnal vissza kell írni mindenkinek.

jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!