Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Anyagi helyzet hatással van a...

Anyagi helyzet hatással van a barátságra?

Figyelt kérdés

Van egy család, akikkel sokszor együtt vagyunk, osztálytársak a gyerekek. Mi egy picit, de tényleg csak egy picit jobb anyagi helyzetben vagyunk. Mostanában olyan megnyilvánulásaik vannak, amik alapján erős irigységet érzek. Már odáig jutottam, hogy bizonyos dolgokat 2x is meggoldolom, hogy elmeséljek-e. Anyagi dolgokban is, pl. fizetős programok, vagy vettem valamit aminek örülök. De élményekre, sikerekre is, amiket az én gyerekem elér, az övé meg nem. Múltkor szándékosan kipróbáltam, hogy elmesélek egy élményt, és"lehurrogom"...látszódott az arcán egy furcsa önelégült mosoly, mintha azt mondaná: na végre most nektek sem sikerült... mintha örült volna annak, hogy nekünk valami rossz.

Sosem gondoltam, hogy számít az anyagi helyzet a barátságban, és sosem éreztetem ezt mással. Voltam/vagyok már én is a szegényebb és a "tehetősebb" oldalon is, de egyiket sem éltem meg úgy, hogy nem tudok a másikkal azonosulni. Én tényleg örülök, ha a másiknak szerencséje van, és elmesél nekem valamit, ami boldoggá teszi, mert tart annyira fontosnakm hogy ezt megossza velem. És fordítva is, én is az örömöt szeretném megosztani, de most nagyon zavar, hogy ilyen gátak miatt úgy érzem, nem tudom és távolodunk egymástól.

Azt sem tudom, mit csináljak. Ti mit tennétek a helyemben?


febr. 16. 15:36
A kérdező szavazást indított:
Az anyagi helyzet nem jelent akadályt a barátságban
Csak hasonló anyagi helyzetben levő barátságoknak van értelme
A régi barátságok megmaradnak, de az újakra hatással van az anyagi helyzet
Még a régi barátság is megszűnik, ha változik az anyagi helyzet
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Saját tapasztalataim alapján: igen

Munkahelyem és vagyonom elvesztésével kB. fél év alatt, teljesen elfordult tőlem a gyermekkori legjobbnak vélt barátom. Anyagi helyzetem rendeződött már azóta, de nem keresett és én sem fogom már őt.

febr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Gyakori sajnos, hogy a gazdagok lenézik a szegényebb barátaikat. Szomorú.
febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Seila ***** válasza:
A mai világban igen, főleg ha nem egyenrangúak.
febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
68%

Ez a személy nem a barátod ha irigy ràd. Inkàbb rivàlisnak tekint.


Gyerekkori barátságban ilyenkor úgy oldjuk meg hogy olyan programot szervezünk ami nem kerül pénzbe.Vagy meghívjuk a màsikat és mikor lesz újra pénze ő is meghív.


De egy friss barátságban sajnos számít. Mert ott nincs meg ez az erős bizalom a másik irànt.

febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!