Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy rokon válhat a legjobb...

Egy rokon válhat a legjobb barátoddá is, vagy az mindenképp csak rokon marad?

Figyelt kérdés

Ha hülyeséget kérdezek, előre is bocsi.


Szóval van egy férfi rokonom aki nemrég vált el és költözött vissza a gyerekkori városába ahol én is lakok. Volt, hogy évekig nem találkoztunk.


Segítettem itt munkát keresni neki és azóta nagyon sokat beszélgetünk és találkozunk, és olyan mintha inkább a legjobb barátommá változott volna, mintsem rokon lenne. A világon mindenről és mindenkiről tudunk vele beszélgetni.

Azóta kimozdulósabb is lettem, időnként elmegyünk kirándulni, kajálni, szórakozni. És egyáltalán nem érzem azt rajta mintha egy rokon lenne.


Segített abban is, hogy elkezdjek ismerkedni a legutóbbi csúfos szakításom után.


Az normális, hogy jobban kötődöm hozzá, mint más rokonaimhoz, és sokszor döntésekben kérdésekben ráhagyatkozom illetve csak az ő véleménye érdekel?


Egyébként én 22 éves vagyok ő meg 37 ha számít.


febr. 24. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Persze. Vkinek még a szerelme is.
febr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze ,lehet...

De itt nincs többről szó?

Erre azonban vigyázz!

febr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert ne valhatna a legjobb baratodda? Gondolom jol megertitek egymast. Nincs ezzel baj. A kormeg csak egy szam.
febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Volt pozitív és negatív tapasztalatom os.


A barátokkal a gondom jelenleg, hogy kb egyikük sem ér rá semmire, ha hívom őket, hogy menjünk valahova akkor vagy túl elfoglaltak vagy belemennek, de előző nap lemondják.

Egy gond megosztásánál is meg kell gondolnom, mi az a gond, amit elmesélhetek. Ugyanis ha valami komolyabb, akkor energiavámpír vagyok és leépítenek. Tehát a barátságban a másik gond, hogy nem nyílhatsz meg.


Lehet ezért is van, hogy ha baj van, két rokonom az, akinek azonnal írok, már szibte reflexből.


Viszont ez nem egyenlő azzal, hogy a rokon jobb mint a barát. Ahogy írtam volt negatív élményem.


Volt olyan, aki egy nehéz időszakomban mellémállt és bátran elmondhattam neki bármit. Csak aztán amikor megharagudott, mindent amit elmeséltem, azzal támadt vissza.

febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Seila ***** válasza:
16%

Egy rokon sosem lesz olyan mint egy barát.

Most csak azért van veled jóban, mert több ideje lett a válása miatt, meg aztán érdekből.

Ez csak átmeneti, ami hetekig, hónapokig tarthat.

febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta az egyik unokatestvérem a legjobb barátnőm. Mindketten nők vagyunk, ő 9 évvel időssebb. Párszor én is feltettem már ezt a kérdést magamnak, hogy vajon ha nem lennénk rokonok, akkor is barátok lennénk-e, de mivel én nem tartom kötelezően a kapcsolatot mindenkivel, csak, mert vannak közös felmenőink, meg ő se, a válasz igen.

Szerintem teljesen normális, hogy vannak kedvenc rokonaid is. Nekem nagy családom van, és van, akivel csak évi egyszer találkozunk egy szülinapon, esküvőn vagy temetésen, de vannak közelebbiek, akikkel évi többször van privát program is, meg beszélgetünk más csatornákon. Öcsémnek ugyanígy van kedvenc unokatesója, akivel napi szinten beszélnek meg együtt videojátékoznak. Apai ágról vagyok nagy családdal megáldva, és ők meg annyian vannak, hogy apámnak kedvenc testvére is van, akivel felnőttként több időt tölt, mint a többiekkel, ő pl. rendszeresen nyaralt nálunk, mikor gyerek voltam, a többi testvérét csak az ilyen protokoll-partykon láttam. Érdekes, hogy nem az ő gyerekeivel lettem végül jóban, meg öcsém sem.

febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
febr. 25. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!