Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kellene tenni ezzel a...

Mit kellene tenni ezzel a barátsággal?

Figyelt kérdés
Röviden próbálom összefoglalni. Nagyon régóta barátok vagyunk, külföldre is együtt költöztünk, sokmindenen túlvagyunk. Az egyik fő probléma az, hogy a barátom párja egyszerűen elviselhetetlen, és nem csak nekem és az én páromnak,hanem a baráti társaságban mindenkinek. A barátom szereti őt és én ezt el is fogadom, viszont nem könnyíti a helyzetet. A barátom eléggé lusta ember, aki mostanában nem keres, nem érdeklődik,és jóban lett nagyon az egyik kollégájával, akivel minden idejét tölti, mivel ő úgymond " kéznél van". Beszélni kb lehetetlen lett vele. Szeretném megmenteni ezt a barátságot, de úgy érzem csak én teszek erőfeszítés a dolog érdekében, és ez nagyon zavar. Olyan ez mint egy nem működő párkapcsolat ahol megkellene teljesen szakítani a kapcsolatot, viszont rengeteg közös barátunk van,sokat járunk egy társaságba, és nem szeretnék rosszban lenni. Szerintetek mit kellene tennem?

febr. 25. 00:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Az idő mindent megold.

Ne keresd, ha ő nem keres téged. Ha a közös társaságban összefuttok, akkor fogadd úgy, mint régen.

Neki most ez kell. Fogadd el.

febr. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Vannak más barátai is. És akkor mi van?
febr. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem az a probléma hogy vannak más barátai is. Nekem is vannak, ez soha az életben nem volt gond. De mostanában teljesen eltávolodtunk egymástól, és ez látványos.
febr. 25. 00:44
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
3# Személyesen megkérdezted tőle, hogy miért hanyagol téged? Úgy érzed, hogy te futsz a szekér után? Szerintem le kéne ülnötök megbeszélni ezt egymással. Milyen gyakran beszéltek/találkoztok? Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a barátságok, ha az egyik fél nem tesz már bele, akkor előbb-utóbb magától elsorvadnak.
febr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Már nem érdekled. Másokkal jobban kijön. Az emberek változnak, olykor lemorzsolódnak egymásról, ahogy idősödnek. Màr nem egyforma az ízlésetek, gondolkodásotok, valami nem stimmel már annyira.

Nincs ezzel gond, mind változunk folyamatosan. Engedd el, ha visszatér hozzád akkor tényleg barát, ha nem akkor viszont egy átutazó volt.

febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hány éves ez a barátság? Az sem mindegy.. Mert ha mondjuk pár hónapos, vagy 1-2 éves, akkor lehet annyira nem küzdenék érte, de ha mittudomén 7-8 éve tart folyamatosan, akkor küzdenék érte.
febr. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
10 éves. Havonta egyébként találkozunk -mert én felhívom és megkérdezem-. Tudom hogy folyamatosan változunk és menjen ha menni akar, de elég rosszul érint ez a dolog, hiszen semmi rosszat nem tettem, sőt. Az hogy nem vagyunk kollégák és nem vagyunk emiatt napi kapcsolatban arról nem tehetek. Beszélni is próbáltam vele erről,igaz nem erőltettem annyira a dolgot
febr. 25. 01:29
 8/27 A kérdező kommentje:
Ezen az egészen pedig úgy tudom magam túltenni azt érzem, ha mondjuk nem találkozunk többet. Mivel közös a baráti kör ez eléggé esélytelen, és külföldön élünk. Itt a már megszilárdult kapcsolatokat sem rugod fel szeirntem olyan könnyen
febr. 25. 01:32
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

10# Ki mondott ilyet? Most írtad, hogy 10 éves vagy jóba a haveroddal.. Tudod mekkora dolog ez?? Kevesen mondhatják el ezt magukról, hogy ilyen tartós barátságuk van.

Én világ életemben, mióta az eszemet tudom magányos voltam, amikor meg nyitni akartam emberek felé, akkor kinevettek, nem vettem komolyan engem, vagy csicskának tartottak.

Te meg itt siránkozol, hogy 10 éves barátságod van.. Szerinted akkor kinek a rosszabb, neked, vagy nekem? Pofám leszakad komolyan...

febr. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Megértem miért tartottak annak :)
febr. 25. 01:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!