Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egyik baràtnőmmel való...

Az egyik baràtnőmmel való talàlkozàs sokszor lefàraszt lelkileg.Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Nem magarol beszel egyfolytaban.Meg is hallgat.A vivodasaimat is meghallgatja.Nem is buta valaki.Vannak jo meglatasai is.Volt amikor talalkoztunk,setaltunk heti 2-3 alkalommal is.Most ugy nezem eleg heti egyszer 1-2 ora.Lehet a temai miatt.Jobban ilyen kozos ismerosok elemzese meg egy mas tema es azokba rogzodik bele.Lelkileg kicsit lefojtva erzem magam.
márc. 9. 21:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet en is valtozok.Szivesen mennek onismereti csoportba igaz jarok szemelyes beszelgetesre is, vagy szeretnek valami ujat kiprobalni,hobbit,tanfolyamot vagy ilyesmit.Nem all szandekomban megszakitani a baratsagot de nem tudom mi okozza ezeket a dolgokat.Lehet a beszelgetesek a pszichologussal es akar tudatalatt is eszrevehetek,regisztralhatok dolgokat vagy valtozik a bensom.
márc. 9. 21:30
 2/8 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján én is a felhozott témáit mondanám. Fárasztó, amikor valaki csak 1-2 dolgot tud felhozni, azokra teljesen ráakadva, arról nem is beszélve, ha az ismerősöket elemezgeti, ami azért elég könnyen csaphat kibeszélésbe is. És az sem mindegy, milyen stílusban adja azt elő.

Mindannyian mások vagyunk, szóval azt nem tudom megítélni, neked mennyi a sok, de akár az a heti 2-3 alkalom is lehet, hogy leszív téged. Vagyis, magamból indultam ki, mert nekem, valószínűleg, sok lenne egy idő után, főleg, ha 2 óra is lenne egy-egy találkozás ilyen témák mellett.

márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Heti 2-3at nem szoktunk mostanaban,ugy nezem egy legyen,de nem is a mennyiseg mert az a heti egy vagy ket heti egy is sok ilyen temak mellett.Vagyis nem is a tema mindig a gond ahogy irod a mod ahogy kozolve van meg ez inkabb mar kibeszeles meg az o eletukon valo csamcsogas.De hogy kis onreflexiot is tartsak egy masik baratnommel sajnos megszakadt a kapcsolat es nem szepen ert veget nem ereztem jogosnak,nagyon sertett voltam es egy masik baratnonek aki szinten ismeri ot eleg sokszor beszeltem errol es eszrevettem mar onmagamtol is lefaradtam azzal hogy errol beszeltem.Lehet engem ezek a kibeszelos dolgok farasztanak,viszik le az energiamat a masik embert meg lehet pont ez tolti es nincs egyensulyban az energiacsere.
márc. 9. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, ahogy írod. Nincs egyensúlyban az energiacsere. Téged nem érdekelnek a témái. Mondd meg neki nyugodtan.
márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy nem erdekelnek,de nem olyan modon ahogy o eloadja.Kibeszeleses stilusban.Mas temarol meg a negativat hozza elo es lehetne epitobben is beszrlni ugyanazokrol a dolgokrol.
márc. 10. 08:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Emlitettem ezt a pszichologusnonek o azt mondta ez a szemely azert lovalja bele magat bizonyos temaba,masok kibeszelesebe mert a sajat frusztraciojat vetiti ki amit nem tud megoldani.
márc. 12. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Te tudod eldönteni, hogy megéri-e neked ezt hallgatni. Megpróbálhatsz vele beszélni erről, de szerintem nem fog változni. Ez elég sok önmunka lenne, mert ahogy írod, valószínűleg így ventillálja ki magából a frusztrációt és ez egy begyökeresedett szokás lehet arra, ahogy az érzelmeit kezeli.
márc. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A begyokeresedett szokast jol irod,sokszor beskatulyazva erzem magam a talalka utan meg mint akit lelkileg lekotoztek,elmulik aztan gyorsan.

Ami masok kibeszelest illeti azzal a sajat magaba levo hasonlo tulajdonsagokat kompenzalhatja.A masik tema meg vesezgeti az erkolcstelen dolgokat pl.a mas iranyultsaguakat,azokat akik csalnak hazassagban,pedofilokat,akik allattal kozosulnek,stb.Ezt nem elitelve de filozofal ezekrol a dolgokrol.A pszichologusno kerdezte mikor volt ez a szemely kapcsolatban,ezt nem tudtam pontosan megmondani de regen.Erre azt mondta az intimitassal,szexualitassal valo problemai lehetnek es azt vetiti ki azzal hogy errol beszel.Azt mondta probaljak vele ipyen dolgokrol beszelni.Oszinten szolva engem ez nem erdekel,nem akarok masok mindenfele erzelem vilagaval keveredni.Azt meghagyom a pszichologusoknak.Annyira kozeliek nem vagyunk meg egyebkent sem.Rossz tapasztalat amikor a depis baratno erzelemvilagaba belerantodtam aki lehet inkabb narcisztikus volt es egy eleg egyoldalu kapcsolat volt,ami szetment.Azota vigyazok az en hataraimra.Mely pszichologizalasba nem megyek bele ugyse tudom megoldani masok gondjait magamra meg nem veszem.Ezt mindenkinek maganak kell.Azert jarok pszichologushoz hogy en is kitisztazzak magamban dolgokat.

márc. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!