Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozás huszonévesen....

Barátkozás huszonévesen. Másoknak is nehéz, vagy csak én vagyok szerencsétlen?

Figyelt kérdés
22 éves egyetemista lány vagyok. Gimiben nagyon szerencsés voltam barátok szempontjából, volt egy nagyon szoros kis társaságom, és ennek a kiterjesztett, lazább kapcsolatokból álló verziójával is rendelkeztem. Érettségi után a szoros baráti körömből rajtam kívül mindenki külföldre költözött továbbtanulni, a lazább társaság meg nemigen ül már össze. Abból, hogy kb minden nap volt programom a bevált társaságommal, gyakorlatilag egyik napról a másikra átkerültem abba a helyzetbe, hogy nincsen szorosabb barátságom senkivel az országon belül. Legalábbis nem úgy, hogy egy kis körben több stabil emberkével. Egyetemen sem alakult ki társaság, egy-két haverom lett, inkább csak “ismerősök”, le tudok melléjük ülni órákon, meg szünetben elvagyunk, de egy kávéra vagy sörre sulin kívül nem tudnék elhívni senkit. Egymással ők nincsenek jóban. A barátaim, akikkel el tudok menni programokat csinálni szintén különféle helyekről vannak, valakit melóhelyen ismertem meg, valakit még általánosban, de ugye ezek a kapcsolatok nincsenek összeköttetve, ezekkel az emberekkel mindig “one on one” találkozom. A páromnak a baráti körével szoktam eljárni sörözgetni meg társasozni, régóta együtt vagyunk, úgyhogy ők befogadtak már, nem érzem magam tehernek ott, de néha hiányzik az az érzés, hogy megvan a magam kis “gangje”. Más is küzd ilyesmi problémákkal? Valamit én csinálok rosszul, vagy a felnőtt létnek valamilyen szinten velejárója, hogy átalakulnak ezek a kapcsolatok? Úgy érzem, nem tartozom sehova, hiányzik, hogy be tudjak írni egy groupchat-be mondjuk péntek reggel, és estére le legyen szervezve a kocsmázás. Szerencsére a komolyabb problémáimat, érzelmeimet meg tudom beszélni online a gimis barátaimmal, úgyhogy ez a jellegű intimitás megmaradt, inkább ironikus (vagyis hát szokatlan) módon a “felszínesebb” kapcsolatok hiányoznak az életemből, szóval nem az, hogy akkor valakinek ki tudjam önteni a lelkemet, hanem hogy spontán össze tudjak hívni 2-3-4 embert, amikor épp társaságigényem van. Szívesen meghallgatok minden tapasztalatot, gondolatot erről, tanácsokat, hogy hogyan változtassak a helyzetemen, vagy hogyan fogadjam el. Vagy csak sajnáljuk magunkat együtt! :”) köszönöm előre is annak, aki válaszol.

márc. 14. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nehezen meg a barátkozás sajnos, egy ket baratom van jelenleg is, evek ota.

20 eves lany vagyok, sosem colt egy csendes tipus de nm megy.

Igazabol en ezt nem fogok fel rosszkent mert igy mem kerülnek hozzam a felszínes emberek.

Lehet hogy neked ez hianyzik de mi ertelme lenne ha egy ket honap mulva megszakadna a kapcsolat.

Mert csak a bulizás tart titeket ossze. Ez nem baratsag, ez haversag.

márc. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Azt kellene megvizsgálnod, miért hiányzik a felszínes társasági élet, amikor megvannak a fontos mélyebb kapcsolataid. Mi hiányzik valójában, a társaság, a bulizás, illetve milyen érzés neked a felszínes kapcsolódás, mit érzel közben, mert lehet hogy az az érzés hiányzik és azt keresed. Milyen hiányt pótolnak a felszínes beszélgetések? Népszerűség vagy a felhőtlen gondtalan szabadság érzése? Ilyenkor nincs stressz és lehet, hogy amúgy szorongsz valamiért?Lehet, hogy dolgod van magaddal ezzel az érzéssel kapcsolatban, áss a mélyére. Nem fog jönni a válasz rögtön magától, de ha sokat foglalkozol vele tudatosan, önmagadat megfigyelve és saját magadnak kérdéseket feltéve, akkor rájöhetsz, hogy miért hiányzik ez neked valójában.
márc. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én valahogy mindig megtaláltam azt a pár embert akikkel barátkozhattam, egyetem elején elég sok társaságban benne is voltam. Most így a végére már a nagyja leépült, de azért még megmaradtunk páran így is.

Mondjuk lassan megint nagy szakadás lesz valószínűleg, 23-24 évesek vagyunk, szóval lassan mindenki szétszóródik munka, család miatt szóval lehet nekem is el kell majd kezdeni új társaság után nézni.

márc. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen korban nehéz barátkozni, mert csomó fura ember van. Az egyetemen an egy lány csoporttársam. Kis mártír. A tanárok megengedték hogy kimenjünk óra alatt a wcre de ő nem menne ki. Megvárja az óra végét, de külön műsorozik. Hetente mindig van egy nap amikor egyik órán az utosó percekben ficánol és mindenki röhög hogy mi van pisilned kell aztán mondja a tanár hogy vége az órának és a lány meg irohan a teremből. Ez nagyon dedós figyelemfelhívás ha így kell enki kimehetne órán. És az ilyen értelmileg visszamardt embereel éne barátkozni.
márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es mi van? Egy lány alapján azt mondod, ebben a korosztályban fura emberek vannak? A többiben is ugyanannyi fura ember van, most szólok, mielőtt meglepődsz majd idősebb korodban. És gondolom nem ketten jártok oda, nem "kell" vele barátkozni, és fogalmad se lehet róla miért csinálja, ettől nem értelmileg visszamaradt.
márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
5, nem ketten járunk oda de pont ez az hogy mások barátkoznak vele, beszélgetnek vele, ez is az ő értelmi szintjüket tükrözi. Nem szólnának rá amikor látják hogy órán feltűnően szenved hogy menjen már ki hugyozni hanem röhigcsélnek. Aztán szünetben együtt lógnak.
márc. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ja és tudod mi a szomorú, 5? Az hogy elmennek a csoporttársak bulizni és rakják fel a képeket és ez a csaj is ott van mert együtt buliznak. DE KI NINCS OTT? ÉN!

Engem meg nem hívnak csak nézem a képeken hogy na ezek megint buliznak nekem meg megint nem szóltak hogy elmennek buliba.

Engem nem hívnak de ezt a pisis szellemiszíntű csajt igen.

Ez is bizonyítja hogy ennek a korosztálynak ez kell hogy az ember úgy viselkedjen mint az 5 éves.

márc. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
75%
Na én ezért költöztem koliba. Nem volt rossz döntés. Az élethosszig tartó barátságokat sajnos el kell felejteni, mert mindig szétköltöznek az emberek. Régen, amig 1 faluban élted le az életed, ez nem így volt. A régi osztálytársaim közül még vannak páran, akik egy középsuliba mentek majd maradtak a városban dolgozni. Ők a mai napig tartják a kapcsolatot egymással. Én eljöttem onnan, nekem azóta többször lett új baráti köröm. Elfogadtam, ilyen az élet.
ápr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!