Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom miért nem...

A legjobb barátom miért nem beszél velem normálisan?

Figyelt kérdés

Van egy egy évvel fiatalabb legjobb barátom. Havonta egyszer találkozunk, többször ignorál és cserben hagy. Van mikor beszélgetés közben, elmegy különböző anonim chatoldalakra beszélgetni, avagy hülyét játszani engem ekkor folyamatosan magamra hagy, és mikor nincs kivel beszélnie, valami buta témát hoz fel állandoan.

Folyamatosan átver a találkozásokat lemondja, tömegközlekedéssel 15 percnyire lakik tőlem. Rajta kivűl sajnos nincs emberi kapcsolatom, de egyáltalán nem élvezem ezt, hogy éppen azon aggódni, miért nem ír.

Valóban nem kötelessége, az, hogy velem beszéljen, de kifejezetten illetlenségnek tartom, amikor beszélünk egy témáról, éppen bejelenti, hogy ő elmegy anonim chatoldalakra, képeket küld, hogy másokkal beszél/vagy húzza másokat agyát, aztán 20 perccel később újra megjelenik, és ír valami, hülyeséget (olyasmiket, hogy "szex" és egyéb marhaságok, amin elvárja hogy nevessek)

Nagyon szeretem őt, rengeteg problémája van neki, mint ahogy nekem is, de sosem szerzünk együtt közös élményeket, holott megígére, és nagyon sok mindent adtam már neki, segítettem, míg sajnos ezt tőle nem elvárható, mert nem teszi meg. Nem várom el, de utálom, hogy senkivel se tudok sehova sem elmenni.



ápr. 8. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
nekem is volt ilyen barátom, ő a legjobb barátjának tekintett, de mindig becsmérelt, aztán alkalmam adódott megdugni a barátnőjét, azóta nem vagyunk barátok :)
ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a barátod. Keress más barátokat.
ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem a barátod, pontosabban ő nem annak tekint téged, csak egy unaloműző havernak, akit elő lehet venni, ha épp nagyon unatkozik és nincs jobb dolga.

Tudom, ez bunkón hangzik, de ez az igazság azok alapján, amiket írsz, nem tisztel téged.

ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem maximálisan csak kihasználja a szeretetéhségedet. Ha a legjobb barátod lenne, nem csinálna ilyeneket. Csak ígérget, de sosem lesz belőle semmi, mert az utolsó pillanatban mindig kihátrál. Ha ő is ugyanannyira szeretne téged mint te őt, igyekezne minél magasabb szintre emelni a kapcsolatotokat. De az akarat szikrája sincs meg benne és tudja, hogy megteheti, hogy ignorál, amikor épp kedve tartja, mert úgysem fogod elhagyni hisz rajta kívül nincs senkid. Sajnos jogosan érzed azt, amit érzel és megértem, hogy fáj neked, de tartok tőle, ez a kapcsolat nem lesz hosszú életű. Ha te nem tennél bele energiát, valószínűleg már réges-rég meghalt volna.

Fogalmam sincs, milyen jellegűek a problémáid és nem akarok beleokoskodni, de esetleg lehet érdemes lenne pszichológus segítségét kérned, akkor talán pozitívabb változás következne be a szociális életedben is.

ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
70%
Hány évessek vagytok? Mert max 12nek gondollak. Nem a barátod ennyi. És iszonyat gyerekes is.
ápr. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szerintem kezdj el másokkal ismerkedni.
ápr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem beszél veled normálisan, mert úgy tekint rád, mint egy haverjára a több közül és így is viselkedik. Én is azt mondom, barátkozz másokkal.
ápr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!