Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom nem akarja...

A legjobb barátom nem akarja tovább tartani a kapcsolatot, igaza vagy, sem?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátom. A mai napon összevesztünk, ugyanis neten barátkozás céljából találkoztam egy korombeli sráccal, a találkozó 4 óráig tartott, 4 órán keresztül nem válaszoltam neki.

Mikor válaszoltam, megkérdezte, mit csináltam, elmondtam őszintén. Ő erre annyit írt, hogy nem óhajtja velem folytatni, hiszen mi meg 2 hónapja nem találkoztunk, és amikor ő hívott hetenként találkozóra, akkor mindig lemondtam, fejfájás és fáradékonyságra hivatkozva, ha mással kell, akkor 4 óráig is elvagyok. Abban igaza volt, hogy nem voltam olyan rosszul, hogy találkozni nem tudtam volna vele, csak kifogásoltam. Ő annyit is hozzátett, hogy mindig csak akkor kerestem, amikor nem volt kivel beszélnem, ha már van, egy szót sem írok, és lehet ebben is igaza van, nem tudom. Én nem tartom jogosnak, attól, hogy nem találkozok vele, és nem érdeklődök felé annyit, mint amikor nem volt más barátom, attól még beszélgethetünk, néha nem?

Ő azt írta, hogy akkora csalódást, és törést okoztam neki, hogy nem akar velem beszélni, mert amíg neki én fontos voltam, én hanyagoltam. Az igaz, hogy amikor beszélgetünk, szinte mindig én voltam a téma, őt sokszor meg sem hallgattam, de nem érzem jogosnak.



ápr. 26. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Kérdező! A barátodnak teljes mértékben igaza van Veled kapcsolatban!
Kérdező! Neked van igazad, ne rágodj rajta!
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Huh, itt tényleg kihasználtad szegényt, de az érdekes, hogy még le is irod, hogy hibáztál és kihasználtad, úgy néz ki hogy szegény egy lelki szemetesláda volt neked.
ápr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Sajnálom szerencsétlent. Elég rosszul járt.


De azt is gondolom, hogy ő többet érzett irántad mint te ő iránta.

ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is voltak ilyen "barátok' csak arra kellettem, hogy....

nos forditsuk meg képzeld el, ha te vagy a másik cipőjében, és te vagy az aki mindig hallgat, és nem találkoznak vele, és azt érzed, hogy lemondják a talikat folyamatosan, vajon mit éreznél, ha neked pedig a másik nagyon fontos lenne?

a másik fél "misstake", hogy többet gondolt ebbe a történetbe, és nem kezelte lazán, hogy ha hiv hiv, ha nem hiv nem hiv...

szóval ott a könnyedség hiánya a számlán

itt a tiéden pedig a kihasználás direkt, szóval 50-50 a számla, ne dölj a kardodba azért, de válogasd meg, hogy emberileg mit teszel, amit ha veled tennének te mit szólnál hozzá...

ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Mekkora b*zi vagy. Ja nem,ők sokkal többet érnek tőled.
ápr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Sajnálom szegényt.. a jelek szerint érzett irántad valamit, el akart hívni programokra, te lemondtad, erre elmész más pasival. Én se állnék veled szóba többet. Most őszintén, gondolj bele fordított helyzetbe, neked kellene egy ilyen "barát"?
ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondanom az eset utan hogy a baratodnak igaza van.Ha lemondtad,kifogasokat gyartottal akkor neked o nem olyan fontos es az fajo tud lenni ha a masik mindent beleadott a kapcsolatba es ilyen konnyelmuen lett kezelve.Volt benne tapasztalatom.Ezt csinalta velem a baratnom es 7 honapja megszakadt a baratsag.O rakott lapatra.Szinten ez volt jo ideig talalkoztunk rendszeresen majd utana elkezdett leosztogatni,kifogasok faradt,sok a munka,beteg,nincs energiaja,nincs kedve emberekhez...kozbe masokkal tudott talalkozni meg posztolni es neki allt feljebb amikor idovel elkezdte..ezt kifejezni.Iszonyu erzes ha igy viselkednek valakivel Engem is osszetort es pont ma este eszembe jutott es rola gondolkodom pedig nem erdemli meg.Azt kivanom neki tapasztalja meg ugyanezt valakivel aki ugyanennyit jelent neki.Jol irta az egyik valaszolo esetemben is a konnyedseg hianya rohato fel nem akartam vagy- vagy baratsagot,programokat.En teljesen beleadtam magam segitettem neki,meghallgattam,ott voltam...forditva helyzetben az o kedve szerint volt minden.Szamitani nem lehetett ra.

Tanacsom nem art vigyazni az embereket milyen modon,mennyire engeded az eletedbe es az sem te milyen midon mesz bele az o eletebe.Ha nem akarsz komoly baratsagot ne vedd el ami nem jar,ha ugyanazt nem kaphatja meg toled.Nem biralni akarlak,csak gondolkodj el rajta.Azota joval onzobb lettem,onervenyesito,nem nagyon akarok segiteni masoknak ezt még helyrekell hozni magamban.Mindez egy nyomorult " baratsag" miatt.

ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Én nem tartom jogosnak, attól, hogy nem találkozok vele, és nem érdeklődök felé annyit, mint amikor nem volt más barátom, attól még beszélgethetünk, néha nem." Ez nagyon durva mondat!Egyertelmu kihasznalas.Tehat amint jonnek mas baratok mar nem kell erdeklodni iranta? Azok annyira fontosak?Azt irtad a kerdes elejen a legjobb baratod.Akkor miert viselkedsz vele igy ha valoban az?
ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!