Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen nehéz új barátokat...

Miért ilyen nehéz új barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
Külföldre költöztem munka miatt, az otthoni barátokkal az idöeltolodás miatt nem tudok igazi kapcsolatot tartani. A helyiekkel viszont nem tudok nagyon barátkozni, vagy eddig nem jött össze semmi. A szomszédaink folyton piálni akarnak (de én nem tudok mindennap inni, nem vagyok már 20éves), vagy sportfanatikusok (én meg nagyon nem vagyok sport fan). Munkatársakkal se tudok meló után beülni sehova, mert mindenki megy haza a saját csalàdjához, nincsen senkinek kapacitása arra hogy új barátokat szerezzen. Ez korral jàr? Vagy én vagyok ennyire unszompatikus az embereknek?
máj. 7. 04:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Külföldön nagyon nehéz lenni lelkileg, pláne egyedül. Nem csak a pénz van a világon, nem biztos, hogy mindent megér a jobb fizetés. A magány teljesen felőrli az embert pár év alatt.
máj. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert senkinek sincs ideje rá, mindenki rohan. Az emberek a saját problémáikkal vannak elfoglalva, csak akkor vagy fontos nekik, ha kihasználhatnak, vagy kedvükre manipulálhatnak. Pesze tisztelet a kevés kivételnek, van, aki őszinte érdeklődést mutat, de ritka, mint a fehér holló.
máj. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es tökéletesen leírta a lényeget.

Minden barátom eltűnt egyrészt a rohanás,másrészt az új kapcsolata miatt.Akkor,kizárólag akkor találnának meg,ha depisek,szakítottak,vagy kérni akarnak valamit.Például olyat,hogy hozzam el anyja orvosi beutalóját,mert ő az új párjával moziba megy és nem ér rá.

Na, ezekért az okokért nincs barátom,mert nem vagyok senki szolgája.

máj. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Igen, ez ilyen.

En is igy vagyok.

máj. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ahogy írtad, a korral jár. Ha neked lenne családod, te is inkább hozzájuk szaladnál, mint azokkal töltsd a szabadidőd, akikkel amúgy 8 órát össze vagy zárva.
máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egy nagyon hálátlan helyzet, amikor felnőttként kell barátokat szerezni. Tizen-huszonévesen szerintem éppen azért a legfontosabb, hogy az ember szocializálódjon, mert az akkor elmélyített és gondosan ápolt kapcsolatok a legmaradandóbbak.


Felnőttként az embernek már minden más nyűgje van - gyerekek, meló, ház - ami mellett éppen csak tud időt szakítani a meglévő barátaira. Ebből a tortából szelni magadnak egy szeletet nem lehetetlen, de nehéz feladat.

máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6# Na én ezért (se) akarok gyerekeket, rengeteg időt elvesz. Több idő jut a barátaimra.
máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"én ezért (se) akarok gyerekeket, rengeteg időt elvesz"


Hát bizonyos szempontból meg tudom érteni. Szeretem a gyerekeimet, teljesen más ember lettem, mióta megszülettek, de igen: k.rvára fogalmam sem volt, mennyire értékes az a szabadidő, amim volt előttük.

máj. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Egyre zárkózottabbak az emberek, a minőségi, igazi kapcsolatokra, barátságokra csökkent az igény, már egyre kevesebben tekintenek ilyenekre prioritásként. Vagy épp annyira rohannak, kapkodnak az életben, hogy nincs energiájuk, kedvük, kellő idejük egy ilyen kapcsolatra is. Valamint nagyon sokan csakis érdekből nyitnak a másik felé, vagy nagyon passzívak.

Felnőttként eleve nagyon nehéz új és minőségi kapcsolatokra szert tenni, amik éveken át tartanak, de az utóbbi időben még rosszabb a helyzet. Nem esélytelennek mondanám még, de kezdem azt hinni, abba az irányba tartunk.


Huszonéves fejjel nekem is nehéz ez. Eleve zárkózottak sokan, arról nem is beszélve, hogy nem tudom a jobb viszonyt kiemelni az adott közegből. Ezt úgy értem, hogy munkában, egyetemen, önkénteskedésnél megismerek valakit, nagyon jóban leszünk és szinte azonnal, de ez eltűnik, amint kilépünk abból a közegből. Totál passzívakká válnak. És ezt nagyon sokszor és sok helyen tapasztaltam már.

máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Szomorúan olvasom,hogy ilyen értelmes emberek is magányosak,mint a 9- es válaszoló.
máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!