Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Régi barátnő/ barátság elenged...

Régi barátnő/ barátság elengedése?

Figyelt kérdés
Még a gimnáziumi éveimben volt egy nagyon jó lány barátnőm ( én is lány vagyok), tényleg legjobb barátnők voltunk. Sajnos még a gimiben összevesztünk, nem volt nagy veszekedés, de talán egóból egyikünk sem kereste a másikat utána. Én arra vártam, hogy kezdeményezze ő a bocsánatkérést/ beszélgetést és talán ő is arra hogy én tegyem meg. Azóta 4 év eltelt, mindketten egyetemisták lettünk. 2 éve mégis én voltam aki felvettem a lánnyal a kapcsolatot a közösségi média felületeken. Nem haragszik ő sem és én sem, viszont a beszélgetés elég erőltetett volt. Azóta nagyon keveset, de beszéltünk még. Tavaly meghívtam egy kávéra, de kétszer is lemondta a találkát kb aznap vagy közvetlenül előtte. Elvileg tényleg dolga volt, de nyilván gyanús, hogy csak nem akart eljönni. Bár akkor nem értem miért nem mondott nemet azonnal. Miután lemondta én többet nem kerestem… azóta nem beszélünk, mert persze ő sem. Kicsit egyoldalúnak éreztem ezt az egészet. Én írtam neki elsőnek, én kezdeményeztem annak a kevés beszélgetésnek is a 90% –át, és a talit is. Ennél többet már nem is akartam tenni, mert így is elég erőltetettnek tűnt már részemről. Nekem viszont hiányzik a barátsága. Tudom ennyi év után már talán késő.. de mindig is hiányzott és fontos volt a barátsága, nem véletlenül voltunk mi tényleg legjobb barátnők. Tudom, hogy azóta változtunk sokat, hogy lettek új fontos emberek az életében. Természetesen nekem is. Teljesen megváltozott az életem, jó irányba, remélem neki is, de ettől függetlenül szívesen találkoztam volna vele újra. Nem akartam ismét legjobb barátnője lenni, mert talán az lehetetlen ennyi év után… de annyira jóban voltunk régen, megérdemelt volna annyit a kapcsolatunk szerintem, hogy néha váltsunk pár szót vagy kávézzunk egy jót együtt. Csalódott vagyok, hogy neki nem ért ezek szerint ennyit ez az egész. Sajnos rendszeresen vele álmodok kb. havonta többször is. Mindig a régi gimis éveinkbe megyünk vissza és újra és újra elmegyünk egymás mellett a folyón mint régen. Mostanában màr azt vettem észre hogy a városban is őt keresem, hátha összefutok vele véletlenül. Hamarosan elköltözöm talán majd enyhül. Màr csak amiatt sem tudnék vele többet találkozni vagy újra olyan szintre emelni a kapcsolatomat, de mint írtam nem is ez a célom. Csupán hogy néha váltsunk pár szót… de az a probléma úgy látszik csak én vagyok kíváncsi rá.. valójában el kellene engedni, de mégis folyamatosan azon kattog az agyam mit csinálhatnék máshogy, hogy újra beszéljünk…Aki volt már hasonló helyzetben várom a válaszát, de bárkitől szívesen fogadok tanácsokat.

máj. 11. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nehezek ezek a dolgok...foleg ha az egyik fel nem szeretne befejezni a baratsagot de nincs mas valasztasa ha masik fel erre nem nyitott.Nekem 7honapja ert veget egy baratsagom.Az volt a gond o leakarta redukalni utana ezt ki is mondta meg detto mondogatott le programokat.Szamomra ez serto volt mert nem ilyen ritmusban talalkoztunk azelott es mindig meghallgattam.Volt egy szemelyes beszelgetesunk errol nekem az nem volt teljes igy egy jo honapra ra uzenetben is osszekulonboztunk ugyanezeken a dolgokon es megszakitotta.En csak ugy szeretnem vissza ha kolcsonos lenne az egesz es nem leosztogatna mintha fogado orara mennenk.Es nem azon kellene gondolkodnom akar- e velem talalkozni vagy nem.O irt a megszakitasa utan kb.2 honapra keso ejszaka eleg jol reszletezte az uzenetet pedig csak ket konyvet akart visszaadni.Utana nem hozta irta elhozza masik nap azota se hozza...irt Karacsonyra is de semmi a konyvrol.Ami nem is hianyzik de ez meg egy szemet huzas,igergetos dolog volt a sorban.
máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!