Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ő mennyire mondható jóbarátnak...

Ő mennyire mondható jóbarátnak? Vagy valami egészen más? (Nagyon durva dolgok történtek.)

Figyelt kérdés

7-8 éve ismerem az illetőt (2016-2017-től, nagyjából), és 2018 óta beszélgetünk rendszeresen Messengeren. Több alkalommal is találkoztunk személyesen. Voltam náluk, és ő is tartózkodott minálunk.

Mindent tud rólam.

Viszont, nemrégen, - 2023 őszén - beteg lett, ami 2024 tavaszára végstádiumú rákká fajult. Már a temetéséről beszélgettem vele, elbúcsúztunk, stb, amikor megtudtam a nevelőanyukájától, hogy mindez nem igaz, hazugság, és ő valójában mindvégig otthon volt, nem pedig kórházban, amikor előadta nekem a nagybeteget, és akkor (a nevelőanyukájával való telefonos beszélgetéskor) csak egy hete került be a pszichiátriára (!), és természetesen nem rákos. Nagyon ledöbbentett az engem való átverése, ahogy mindenkit a családomban.

Ekkor jutott eszembe egy emlék, miszerint:

2018-ban erősen paranoiás (skizofrén) lettem, és ő előadta nekem, hogy van egy magas rangú nyomozó barátja/ismerőse, aki tartozik neki egy szívességgel, és megkéri őt, nyomozzon az engem állítólagosan követő alakok után. Elmondta végül haverom, mire jutott a gyilkossági rendőrnyomozó, és a következőt vázolta fel nekem: "Többen is követnek rendszeresen az utcán, és valakik lejáratnak, többek között az interneten is." Mindezt furcsa, kaján hangon mondta.

Ez az úgynevezett "kaján hang" gyakran jellemző volt rá.

Olyan is előfordult, hogy rossz lett az autónk, gőzölgött-füstölgött a motor, és a barátom azt reagálta le erre, hogy "nyugodtan menjünk vele, használjuk".

Több hasonló, kisebb-nagyobb eset is történt az évek alatt.

Ezek után, már csak az a kérdés, hogy ő szándékosan, pszichopata módjára, élvezettel vert-e át éveken át engem, vagy annyira beteg agyilag, hogy tévképzetei vannak, és nem szándékosak ezek a dolgai.


Több, mint egy hete felhívott Messengeren, de én éppen aludtam akkor, és később visszahívtam, de nem vette fel, és azóta sem hívott vissza, pedig sokszor be volt lépve, jelezte a zöld pont.


(Egyébként, néha ő is nézi a Gyakori kérdéseket, be van ide regisztrálva.)



máj. 14. 15:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Én egyébként pszichésen jól vagyok viszonylag 2018 óta, szedek gyógyszert.
máj. 14. 15:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Beszéld meg vele.
máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elérhetetlen, ráadásul fel sem köszöntött a születésnapomon, ami nemrég volt.
máj. 14. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem jó barát. Nem őszinte veled. Az őszinteség fontos egy közeli kapcsolatban.
máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Boldog születésnapot!
máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól olvasom, egy hete pszichiátrián van. Tapasztalatom szerint pszichiátriára nem ambulánsként az kerül aki vagy önmaga kéri vagy a mentális állapota miatt önveszélyes vagy veszélyt jelent másokra. Önmagában nem jelent veszélyt masokra, ha Pistike össze-vissza hazudozik, de az igen, ha a hazugságaival mas testi épséget veszélyezteti. Hogy önmaga vonult be vagy kényszerkezelés alatt áll is ugyanazt eredményezi: beteg.


Kérdés, hogy te a betegség tüneteivel hogy bírkózol meg.


Tegyük fel Pistike olyan betegségben szenvedne, aminek a tünetei és kezelése miatt nem tudna a fontosabb eseményeiden részt venni, nem találkozna veled, hanyagolna. A kérdés, hogy te barátodnak tekintenéd őt aki épp egy betegségben szenved vagy nem tudnád elfogadni a tüneteket.


Ugyanígy a kérdés, hogy te ezt a helyzetet hogy fogadod, el tudod e fogadni, hogy egy betegség, a hazugságai és az ignorálás a tünetek, de a barátod, akivel most ilyen kapcsolatban vagytok vagy ez túllépi a határaidat.


Akárhogy döntesz, nem vagy rossz, te is érző lény vagy és neked kell tudnod, hogy mennyit tűrsz el egy baráttól.


Mindenkinek megvannak a nehéz időszakai, a betegségei, de egy betegségben szenvedő embernek is kell hogy tudatában legyen annak, hogy vannak határok. Amikor én voltam ambuláns pszichiátriai kezelt, én is elfelejtettem sokszor és volt akinek emiatt hátra kellett lépnie, mert pont az elhidegüléssel segített konstatálnom, hogy vannak dolgok amit betegen sem tehetek meg.

máj. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerinte egészen jól látod a helyzetet. Lehet hogy, nem direkt akart bántani, csak mentálisan teljesen sérült, ilyen taktikákkal próbál magához láncolni, hogy beteg, ezért sajnáld és szeresd. Legalábbis ezt gondoltam a történet elejéig. Nem tudom neked van e valami mentális nehézsége ami tovább neheziti a tisztán látást, de kívülállóként betegségről hazudni gonosz dolog. Vagy tényleg szórakozik, mert unalmas az élete, vagy tényleg teljesen őrült, vagy kifejezetten gonosz is... Szakíts meg vele minden kapcsolatot, keress igazi barátokat, ő nem az.
máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én annyit szürtem le,hogy rossz emberismerő vagy és túl könnyen manipulálható.

Az hogy pszihésen sem szazas egyikőtök sem az csak hab a tortán.

Ő meg jót röhögött azon,hogy bevetted a sztorijait.

Mivel tudod hogy hazudik ezért én lehet megpróbálnám visszafele.Persze ha még beszélsz vele.Őt megszivatni valami durva dologgal.Bar az rosszul is elsülhet.

máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!