Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az hogy akik nagyon...

Miért van az hogy akik nagyon jóban vannak utàna szétmennek?

Figyelt kérdés
Pl.akik naponta vagy hetente 2-3x összejàrnak,talàlkoznak vagy eljàrnak valahova együtt.Valahogy a nagy bratyizàsnak àltalàban ez a vége.A nagymamàm mondogatta azelőtt az ilyen nagy összejàrós emberekre mikor megszakadt a kapcsolat hogy nagy baràtsàgnak nagy szar a vége meg sokszor a nagy szerelemnek is.
máj. 20. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is ez a tapasztalatom.

Azokkal a barátaimmal, akikkel alapból “lazább” volt a kapcsolatunk, mert mondjuk nagyon messze laktunk, és csak ritkábban tudtunk egymással találkozni, azokkal hosszútávon jóban maradtunk, több ilyen 5-10-15 éves barátságom is van.

De azok, akikkel egy ideig sülve-főve együtt voltunk, tényleg teljesen “elvàlaszthatatlanok” voltunk, mint két összeragadt matrica, azokkal előbb vagy utóbb nagyon csúnya “szakítás” lett a barátság vége.

máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jol irod,az ilyen kapcsolatoknak meg plusz csunya szakitas is a vege.Nem sima elmaradas es rossz szajizt is hagya maga utan es nem jo erzest keltenenek ha osszefutsz veluk vagy tarsasagban kellene lennetek.Egy ilyen szemellyel kerulok is minden ilyen kontaktust.
máj. 21. 06:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azzalvam baj ,ha a masik nem hagy teret mas baratokkal valo talalkozasokra hobbikra . Amikor meg akar valtoztatni aztan visszaallsz az eredeti allapotra es az nem tetszik neki. Amikor a masik nem fogad el vagy szimpatizal veled igy ahogy vagy.
máj. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as na ez is egy jo valasz.Sajat esetet osztanek meg.Pont ilyen dolgon ment szet egy barati kapcsolatom.Elkezdte redukalni a talalkakat,irasban kommunikalt sokat ennek ellenere.Nekem ez nem volt megfelelo hogy valaki akivel heti szinten talalkoztunk nehanyszor de legalabb egyszer utana azzal jojjon neki eleg havi egy.Nem volt semmi kulonosebb oka ra,nem ment ferjhez vagy ilyesmi.Aki nekem baratom nem osztogatom le oket fogado orara hogy eleg havi egy talalka.De masokkal tud talalkozni.Hol voltak azok a masok amikor neki gondjai voltak? Akkor miert hozzam fordult es akkor lehetett negy egymas utani nap is talalkozni.Amikor meg neki ugy volt jo leosztott 3-4 hetre azzal hogy elfoglalt,sok a munka,faradt,nem jol van pszicho- fizikailag...de ez nem igy volt.Nem beszelve arrol mikor nekem volt rossz ra nem szamithattam.Lehet amirol en beszelek ez mar kihasznalas nem is baratsag.

Osszegezve a feltett kerdest a szetmenesnek az oka sokszor mas baratok vagy tarsasag.Nem is mindig arrol van szo a masik nem hagy teret.Csak akkor mar a masik sokka valik heti masfel heti szinten mert mas tolti be a helyet es ez serto.Mert az ilyen emberrel mar megkell gondolni azt ami regen spontan volt hogy merjem hivni vagy ne,mert sokszor erzodik az odzkodas rajtuk ilyenkor.Es nem arrol van szo hogy folyton a nyakan lennek,lettem volna.Csak hat ilyenkor teher a masik mert az idot vesz el mas barataitol akiket lehet nagyobb becsben tart.Bar az ilyen ember ezt megcsinalja masokkal is.Ilyen tipus Ezek nrm oszinte kapcsolatok.Valami erdek huzodott meg mogotte.

máj. 21. 07:31
 5/11 A kérdező kommentje:
A masik amibol latszik hogy nem oszinte a dolog.Ilyenkor a masik nem is hajlando kommunikalni errol asszertiven ugy hogy mind a ket fel erdeke figyelembe legyen veve hanem helyette ultimatumot ad ha nem ugy ahogy o szeretne akkor van fel is ut le is ut vagyis akkor inkabb szakitsuk meg.
máj. 21. 07:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Adom nagyid véleményét. Többször is úm. ghostingolt "barátom", gyakorlatilag ott tartok, hogy nőkkel már nem is barátkozom. Sok a rossz tapasztalat. Hogy mi ennek az oka, nem tudom, mivel soha többé nem tudtam velük beszélni. Talán kiégett a barátság, túltoltuk, vagy nem tom... De az is lehet, csak kihasználtak, vagy befasziztak, stb. Sose fogom megtudni 🤷
máj. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bennem ez, így még nem fogalmazódott meg eddig, de ahogy olvastam a többi választ, kommentet, rájöttem, hogy nálam is azok a barátságok szakadtak meg (nem is mindig túl szépen), amikre anno az "elválaszthatatlan" jelzőt aggattam.


Lehet, hogy megfáradt, vagy kiégett a barátság abban, hogy annyira sok időt töltöttünk egymással, vagy talán besokalltunk egymástól, csak akkor még nem igazán éreztük ezt. Lehet, hogy egy ponton már nem tudtunk egymásnak újat adni, unalmas, vontatott lett a dolog. Vagy szimplán találtak helyettem/helyettünk egy új valakit, aki eleve izgalmasabb, meg még ott van az újdonság varázsa.


A három lány, akire az elején elválaszthatatlan barátként hivatkoztam, már nincs is az életemben. Egyikükkel egy (most már úgy érzem erősen) felfújt veszekedéssel szakadt meg a dolog, ami részben abból történt, mert tényleg annyira "ketten a világ ellen" voltunk, hogy az ártott a dinamikánknak.

A második lánnyal pedig ballagás után találkoztunk volna újra, de meg sem jelent ott, és nem is szólt. Semmire nem reagált, de arra az üzenetre szinte rögtön, mikor megírtam neki, hogy nem tudok már tovább várni, már haza kell mennem.

A harmadik lány pedig sorra mondta le a találkozókat, összesen kb. 4-et, pedig nem mindet én kezdeményeztem. Volt, amit előtte pár órával amúgy.


A többiekkel, akikkel eleve lazább volt, pedig még mindig aktívan tartjuk a kapcsolatot. Talán ez is a titka, hogy teret, időt adunk egymásnak és nem fojtjuk meg egymást, hogy nem csak a másik létezik számunkra.

máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es igen a ter es az ido szukseges...csak itt az a gond amikor a masik feltunoen nagy valtozast tesz a baratsag dinamikajaban.Es vegul majd a havi egy is redukalodik.Aki baratom es szeretek vele talalkozni azzal nem igy viselkedek.Mondjuk mas lenne ha a heti harom nem ferne bele vagy azt redukalna.
máj. 21. 10:49
 9/11 A kérdező kommentje:
A kerdest azert irtam ki mert egy baratnommel beszelgettunk errol es o mondta azok akik mindennap egymasnal vannak vagy gyakran talalkoznak szetmennek.Meg ezt latom munkahelyen is a tulsagosan joba levo munkatarsag aki egymas s..gebe bujnak ha osszevesznek fujnak egymasra a masik hata mogott es van amikor az ilyen nagy favoritok esnek ki a munkahelyrol is.Ez is szemelyes tapasztalat.Talan nem hiaba mondjak a munkahelyen nem jo baratkozni.A maganeletben meg ervenyes a szabaly baratot csak proba aran.Ezentul ha valakinek kettonel tobb szivesseget teszek ha egyaltalan teszek még...probakent megkerem en is valamire.
máj. 21. 10:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy legjobb bnőm 5 évig sülve főve együtt voltunk főleg mert 3 percre lakott. Minden nap egymásnál voltunk,hétvégén együtt programoztunk,mikor bepasizott akkor volt egy kis szünet akkor 2-3 hónapig elég lazán találkoztunk,beszéltünk. Aztán utána nagyjából vissza állt a rend,de mivel kapcsolatban volt,napi szinten nem találkoztunk. Igazából nálunk nagyon különbőzőek lettek az élet célok,ő megházasodott elég gyorsan,aztán terhes lett. Én meg még akkor inkább bulizgattam volna.

Végülis össze vesztünk de nagyon..


De rájöttem ennyire sülve főve együtt barát nem jó,pont ezért. Ebből tanultam.

máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!